Testowanie zakończone

2023-09-01

Hokeiści JKH GKS udanie zakończyli okres gier sparingowych. Ostatni sprawdzian z Zagłębiem Sosnowiec został zdany. Jastor pozostał niezdobyty. Jastrzębienie pozwolili rywalom tylko na jedno trafienie.

Mecz od początku był wyrównany i zacięty. Pierwszą okazję do zdobycia bramki mieli goście. Od utraty gola w 3. minucie uchronił nas słupek. Mimo towarzyskiego charakteru spotkania nikt nie odpuszczał. Na Jastorze trwało przysłowiowe przeciągnie liny. Przełom nastąpił w 17. minucie, kiedy nasi hokeiści zdobyli dwie bramki. Marcin Kolusz mocnym strzałem spod linii niebieskiej trafił w przewadze. Robert Arrak podwyższył w równowadze, kierując krążek z najbliższej odległości do odsłoniętej bramki zdezorientowanego Patryka Spesznego.

Druga tercja to kontynuacja nieustępliwej gry. Pierwsi do głosu doszli sosnowiczanie. Szybką kontrę skutecznie wykończył Dominik Nahunko, który urwał się obrońcom i wygrał pojedynek ze słowackim golkiperem JKH. W połowie meczu rywale zmienili bramkarza. Sześć minut później Michał Zając strzałem z dystansu zaskoczył rezerwowego Mikołaja Szczepkowskiego. Trzybramkowe prowadzenie 20 sekund przed końcem zapewnił Emil Bagin wykorzystując liczebne osłabienie rywala.

Po przerwie naszej bramki strzegł Maciej Miarka. Na lodzie dalej trwała zażarta walka. Więcej bramek jednak nie oglądaliśmy.

Okres testowania i zgrywania drużyny zakończył się. W piątek 8 września startują rozgrywki ligowe pod szyldem TAURON Hokej Ligi. Sezon zapowiada się niezwykle ciekawie. Na inagurację podopieczni Roberta Kalabera zmierzą się z drużyną Marmy Ciarko STS Sanok. Zapraszamy na Jastor. Bądźcie z nami! Liczymy na Was!

1 września 2023, Jastrzębie-Zdrój, 17:00
JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
1:0 Kolusz - Rajamaeki - Paś, 16:34, 5/4
2:0 Arrak - Kostek - Iżacky, 16:57
2:1 Nahunko - Tyczyński - Lindgren, 28:27
3:1 Zając - Kiełbicki, 35:30
4:1 Bagin - Arrak - Iżacky, 39:40, 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Lacković (od 40:01 Miarka) - Viinikainen, Kolusz, Freidenfelds, Paś, Rajamaeki - Kostek, Bagin, Kopta, Arrak, Iżacky - Wajda, Górny, Zając, Kiełbicki, Bernhards - Kamienieu, Martiska, R. Nalewajka, Jarosz, Pelaczyk.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.