Ciężko ale zwycięsko

2023-10-01

Hokeiści JKH GKS przerwali serię ligowych porażek. Odnieśli zarazem pierwsze w sezonie zwycięstwo na wyjeździe. Skasowali także trwającą dwa i pół roku passę porażek w Krakowie. Nie udało się jednak wywalczyć kompletu punktów. Filip Starzyński i Maciej Miarka po raz kolejny potwierdzili swoją wysoką formę. Kraków zdobyli również juniorzy JKH GKS występujący w MHL.

Pierwsza tercja bramek nie przyniosła. Okazji do ich zdobycia było niewiele. Składnych akcji było jak na lekarstwo, za to obserwowaliśmy dużo walki fizycznej z obu stron. Gra była szarpana.

Otwarcie wyniku nastąpiło na początku drugiej tercji. Gospodarze wykorzystali liczebną przewagę. Prowadzenie miejscowym dał Adam Raszka. Pasy po zdobytej bramce śmielej ruszyły do ataku. Ofensywny zapał rywala ostudziły liczne wykluczenia. Nasi hokeiści staneli przed szansą wyrównania a nawet objęcia prowadzenia. Nie wykorzystali jednak dwóch okresów gry w podwójnej przewadze. Na szczęście zmarnowane sytuacje się nie zemściły.

Podopieczni Roberta Kalabera do trzeciej tercji przystąpili z mocnym postanowieniem poprawy. Efekt nastąpił szybko i dość niespodziewanie. 65 sekund po wznowieniu gry krążek zatrzepotał w sieci Pasów. Gol został zapisany Marcinowi Koluszowi. Mecz rozpoczął się niejako od nowa. Drużyny stworzyły jeszcze kilka szans na zmianę rezultatu. Bramkarze nie pozwolili przechylić szali zwycięstwa do końca regulaminowego czasu gry.

Dodatkowe pięć minut drużyny rozpoczęły dość bojaźliwie. Bardziej zdeterminowani byli jednak jastrzębianie. Decydującą akcję przeprowadził Filip Starzyński. Odważnie wjechał do tercji rywala i na raty pokonał bramkarza Pasów.

W najbliższy piątek pauzujemy. Kolejny mecz nasi hokeiści rozegrają w niedzielę 8 października w Sanoku. Będzie to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej.

1 października 2023, Kraków, 17:00
Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 1:2 d. (0:0, 1:0, 0:1, d. 0:1)
1:0 Raska - Jezek 22:04, 5/4
1:1 Kolusz - Viinikainen 41:05
1:2 Starzyński - Viinikainen - Bagin 62:57

JKH GKS Jastrzębie: Miarka - Kostek, Wajda, R. Nalewajka, Starzyński, Jarosz - Viinikainen, Bagin, Pelaczyk, Špirko, Rajamäki - Górny, Martiska, Bernhards, Paś, Arrak - Kolusz, Kameneu, Freidenfelds, Kiełbicki, Zając.

Strzały: 43 - 31 / Kary: 14 min - 16min / Widzów: 350
Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Mateusz Bucki (główni) oraz Wojciech Moszczyński, Igor Dzięciołowski (liniowi).

Zadanie „Udział w szkoleniu i występy w rozgrywkach drużyny seniorów JKH GKS Jastrzębie” dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.