Wygrana na inaugurację!

2024-02-20

Juniorzy JKH GKS Jastrzębie udanie rozpoczęli Mistrzostwa Polski U20 w Toruniu, pokonując w inauguracyjnym wtorkowym pojedynku Polonię Bytom 4:3 (1:0, 2:1, 1:2). Po dwa gole dla naszego zespołu zdobyli Oskar Laszkiewicz (syn Daniela) i Wiktor Zając, który w 54. minucie pocelował na 4:1. W końcówce pozwoliliśmy wprawdzie Polonii na podgonienie wyniku, ale na szczęście mimo sporych nerwów (i małej bójki) zapisujemy na swoje konto cenne trzy punkty. Brawo!

Wynik derbowego spotkania otworzył Wiktor Zając, który w 19. minucie skutecznie dobił z bliska strzał z dystansu. W 23. minucie Oskar Laszkiewicz wykończył ładną kontrę jastrzębian po podaniu tegoż Zająca. Z kolei w 40. minucie bratanek Leszka Laszkiewicza popisał się indywidualną akcją w tercji rywali, pewnie wygrywając sam na sam z bramkarzem Polonii. Strzelaninę po naszej stronie uzupełnił Zając, ponownie udanie dobijając uderzenie kolegi z drużyny. Dodajmy, że obok wyżej wymienionych na listę punktujących wpisujemy Bartłomieja Stolarskiego i Filipa Wojciechowskiego.

W środowy poranek podopieczni trenera Mariusza Bernackiego skrzyżują kije z Podhalem Nowy targ, natomiast w czwartek - z Cracovią. Do półfinałów awansują dwie najlepsze drużyny z grupy.

20 lutego 2024, Toruń, 09:30
JKH GKS Jastrzębie - Polonia Bytom 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
4:3 Łaptinow 57:11

JKH GKS Jastrzębie: Michalski - Tymcio, Kużdrzał, Szcześniak, Fyda, Chodak - Onak, Lenkovskij, S. Wojciechowski, Osiadły, Poręba - Kameneu, Iljuchin, Mysłowski, Stankevicius, Antolak - F. Wojciechowski, Zając, Stolarski, Laszkiewicz.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.