Wicemistrz pokonany!

2024-08-16

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie zakończyli udział w Turnieju o Puchar RT Torax w Porubie na drugim miejscu z dorobkiem sześciu punktów i dziesięcioma zdobytymi golami. Należy przyznać, że po nieudanej inauguracji taki scenariusz bralibyśmy w ciemno tym bardziej, że w ostatnich dwóch sezonach imprezę w Czechach kończyliśmy poza czołową dwójką. Na finiszu zmagań podopieczni Roberta Kalabera w piątkowym meczu o towarzyskie srebro pokonali mocnego derbowego rywala z Katowic 3:1 (2:0, 1:0, 0:1) po trafieniach Martna Kasperlika, Szymona Kiełbickiego i Jana Sołtysa. Dziękujemy za emocje!

Wynik zawodów otworzył w 10. minucie Martin Kasperlik, którzy wykorzystał świetne wyprowadzenie krążka przez nasz zespół oraz otwierające drogę do bramki Katowic podanie Szymona Kiełbickiego. Pięć minut później było już 2:0, gdy podczas gry w podwójnej przewadze jastrzębianie zamknęli konkurentów w ich tercji, a koronkową akcję zakończył strzałem z ostrego kąta wspomniany Kiełbicki. Listę strzelców po naszej stronie podpisał Jan Sołtys, który najpierw przerwał kontratak rywali, a następnie po podaniach Jakuba Ślusarczyka i Macieja Urbanowicza z najbliższej odległości podwyższył nasze prowadzenie. Wicemistrzowie Polski na honorowe trafienie czekali do 58. minuty, psując Maciejowi Miarce szansę na shoot-out podczas gry w przewadze.

Kolejnym sparingowym konkurentem JKH GKS Jastrzębie będzie 20 sierpnia na wyjeździe HC Frydek-Mistek, z którym rozegramy także następny sparing w dniu 27 sierpnia, podejmując Czechów na Jastorze.

16 sierpnia 2024, Poruba, 16:00
JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
1:0 Kasperlik - Kiełbicki 9:50
2:0 Kiełbicki - Bagin - Kral 14:59, 5/3
3:0 Sołtys - Urbanowicz - Ślusarczyk 29:43
3:1 Englund 57:42, 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Miarka (Lacković) - Makela, Ronkainen, Kaleinikovas, Kuru, Pulkkinen - Żurek, Bagin, Kasperlik, Kiełbicki, Kral - Kunst, Onak, Urbanowicz, Ślusarczyk, Sołtys - Górny, Hanzel, R. Nalewajka, Stolarski, Zając.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.