Nie wszystko da się wygrać

2024-10-07

Hokeiści Akademii JKH GKS Jastrzębie mają za sobą kolejny ''serial'' spotkań ligowych. Nasze ekipy od juniorów po żaki młodsze walczyły na krajowym i regionalnym froncie, ale tym razem nie mieliśmy niestety wielu powodów do radości. O te nieliczne zadbały drużyny ''młodsze'' - juniorów i żaków, przy czym ci pierwsi najpierw musieli w końcu uznać wyższość rywala. Na pół uśmiechu zasługują także nasi reprezentanci w... SMS PZHL Katowice, którzy strzelili wszystkie trzy gole w pojedynku z rezerwami JKH GKS Jastrzębie. No nic, gramy dalej! Niebawem kolejne szanse na punkty.

Poniżej przedstawiamy Wam pełną rozpiskę wyników od czwartku do poniedziałku. Jak wspomnieliśmy na wstępie, w I lidze / MHL podopiecznym Mariusza Bernackiego przydarzyła się ''derbowa'' porażka z SMS PZHL Katowice (1:3), gdzie gole zdobywali wyłącznie zawodnicy naszego klubu (dla gospodarzy - Mikołaj Osiadły; dla gości - Wiktor Zając, Bartłomiej Stolarski i Oskar Laszkiewicz). Juniorzy młodsi, dotychczas niepokonani w Lidze Ogólnopolskiej, w końcu zaznali goryczy porażki w Janowie, do ostatniej minuty będąc w grze o dogrywkę. Tę przegraną drużyna trenerów Igora Dwornyka i Wojciecha Czecha powetowała sobie dzień później, gromiąc na wyjeździe niżej notowany GKS Katowice.

O sporym pechu mogą mówić natomiast młodzicy Marka Chrabańskiego, którzy przegrali kolejno z Polonią Bytom (3:4) i Zagłębiem Sosnowiec (5:6). W Bytomiu jastrzębianie prowadzili 2:0, a mimo to zeszli z tafli pokonani, zaś z Zagłębiem do ostatniej minuty wygrywali 5:4, aby ostatecznie przegrać po dogrywce. Krótko mówiąc - liczymy, że karta w końcu się odwróci, bo na ''uśmiech fortuny'' nasi młodzicy na razie nie narzekają...

W podobnie dramatycznych okolicznościach żaki starsze przegrały w poniedziałek w Tychach, w związku z czym ''na otarcie łez'' pozostał nam okazały triumf żaków młodszych, które wygrały z Zagłębiem Sosnowiec 13:4, choć po połowie zawodów było... 4:4! Dodajmy jednak, że w tej kategorii wiekowej najważniejsze są zwycięstwa w poszczególnych tercjach i tu drużyna prowadzona również przez duet trenerski Czech - Dwornyk wywalczyła komplet sześciu ''oczek''.

''Rozkład jazdy'' na najbliższe dni opublikujemy niebawem, jednak tu należy dodać, iż już we wtorek nasi hokeiści U12 podejmą Polonię Bytom, nadrabiając zaległości z pierwszej kolejki. Początek o godz. 16:00.

Przypominamy po raz kolejny, że zawodnicy ekip Akademii JKH GKS Jastrzębie z drużyn juniorów, juniorów młodszych, młodzików i żaków starszych są zarazem uczniami Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego przy ul. Piastów w Jastrzębiu-Zdroju.

3 października

Śląska Liga Młodzików U16 (Bytom, 16:15)
Polonia Bytom - JKH GKS Jastrzębie 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)
Bramki: Kaczyński 26, Habrzyk 28, Gajewski 36, Kwiatkowski 49 - Nowak 11, Rzekanowski 15 5/4, Zając 50
JKH GKS: F. Breske - Krzyształa, Zając, Rzekanowski, Woźniak, Nowak, Kubica, Szczepaniak, Iwanow, Rurarz, Szymczyk, J. Chrobociński, Polak.

Śląska Liga Żaków Młodszych U12 (Jastor, 16:15)
JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 13:4 (3:1, 4:3, 6:0)
Bramki: Lotko 7, 39 4/5, 41, Pieronkiewicz 12, 34, 56, Nik. Gołofit 19, 47, 51, 57, Ryszka 25, 36, Cegielski 52 - Demianko 14, 29, Pacan 27, Maciejewski 30
JKH GKS: Wątroba (od 40:01 Błaszczyk) - A. Górny, Kurzeja, Pieronkiewicz, Lotko, Wenglorz, Wala, Hetmaniok, Cegielski, Nik. Gołofit, Boldys, Kowalczuk, Wiśniewska, Bensz, Ryszka, Domański, Holeksa.

5 października

I Liga / Młodzieżowa Hokej Liga (Jastor, 15:30)
JKH GKS II Jastrzębie - SMS PZHL Katowice 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Bramki: Osiadły 34 - Zając 9, Stolarski 31, Laszkiewicz 44
JKH GKS: Michalski - Lenkovskij, Onak, Kolat, Osiadły, Wawrzkiewicz - Piotrowski, Iljuchin, S. Wojciechowski, Stankevicius, Chodubski - Kameneu, Antolak, Pasoń, Midzierski, Bożerockij.

Ogólnopolska Liga Juniorów Młodszych U18 (Katowice, 18:30)
Naprzód Janów - JKH GKS Jastrzębie 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Bramki: Łukaszewski 21 5/4, Panasiuk 60 (pusta bramka)
JKH GKS: Szczęsny - Muzyka, Kijas, Czyż, Nat. Gołofit, W. Breske - Górski, P. Górny, F. Chrobociński, Sikora, Galant - Jasnos, Robakiewicz, Hławiczka, Zając, Pilch - Nietrzebka.

6 października

Śląska Liga Młodzików U16 (Jastor, 13:30)
JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 5:6 (2:3, 1:0, 2:2, d. 0:1)
Bramki: Polak 3, Krzyształa 17 5/4, 48, Rzekanowski 36, 49 - Wrześniak 3, Białek 3, 60, Dyjas 11, Klich 50, 64
JKH GKS: F. Breske - Krzyształa, Rzekanowski, Woźniak, Nowak, Kubica - Szczepaniak, Iwanow, Rurarz, Szymczyk, J. Chrobociński - Polak.

Ogólnopolska Liga Juniorów Młodszych U18 (Katowice, 15:30)
GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 2:10 (1:4, 1:3, 0:3)
Bramki: Hornik 7, Adler 40 - Galant 3, 39 4/5, Muzyka 4, Sikora 11, 44, F. Chrobociński 12, 39, Nat. Gołofit 34, 45, Pilch 54
JKH GKS: Szczęsny - Muzyka, Midzierski, Czyż, Nat. Gołofit, W. Breske - Kijas, Górski, Galant, Sikora, F. Chrobociński - Jasnos, P. Górny, Pilch, Nietrzebka, Hławiczka - Robakiewicz.

7 października 2024

Śląska Liga Żaków Starszych U14 (Tychy, 16:15)
MOSM Tychy - JKH GKS Jastrzębie 6:5 (2:0, 0:1, 4:4)
Bramki: Chyrzewski 6, 16, 42, Tańczyk 42, 44, 48 - Szymczyk 27, 51, Pieronkiewicz 43, Dąbrowski 46, J. Chrobociński 57
JKH GKS: Mechelewski - Szymczyk, J. Chrobociński, Boczkowski, Kozłowski, Polak - Radwańska, Stelmak, Dąbrowski, Kędzierawski - Lotko, Boldys, Pieronkiewicz.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.