Kanonady w meczach żaków

2024-10-22

Za nami kolejny bardzo intensywny ''przedłużony weekend'' hokeistów Akademii JKH GKS Jastrzębie. Tym razem - z uwagi na uwarunkowania... transportowe - juniorów młodszych przedstawimy w osobnym miejscu wraz z rezerwami, skupiając się na drużynach U16, U14 i U12. Najwięcej radości przyniosły nam tym razem żaki starsze, które zdobyły Jantor. Z kolei nasz Jastor dwukrotnie padł pod ciosami Tychów. Co ciekawe, w dwóch meczach obu grup żaków obejrzeliśmy aż... 41 goli!

Zacznijmy od młodzików - podopieczni Marka Chrabańskiego tym razem napsuli sporo krwi niepokonanemu liderowi z Tychów, który przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę w zasadzie dopiero w ostatniej minucie derbów. Co warte podkreślenia, nasz zespół wrócił do walki mimo dwubramkowego prowadzenia rywali po pierwszej tercji. Niestety, naszym młodzikom powoli zaczyna "odjeżdżać" pierwsza trójka, ale mamy nadzieję, że przełamanie w końcu nastąpi.

Z kolei nasze żaki starsze i młodsze pokusiły się o prawdziwą kanonadę w meczach z GKS Katowice i GKS Tychy, a na uwagę zasługuje fakt, że w obu pojedynkach na listę strzelców wpisali się snajperzy ekipy U12 - Oliwer Pieronkiewicz i Antoni Lotko. Podopieczni Magdaleny Jabłońskiej i Vaclava Stevceka oraz Wojciecha Czecha i Igora Dwornyka zaprezentowali tym razem kapitalną formę w ofensywie, ale nieco gorszą "na tyłach". Z tej wymiany ciosów lepiej wyszli ci pierwsi wygrywając w Katowicach. Drugim natomiast pozostało pocieszenie w postaci punktu za remis w pierwszej tercji.

Śląska Liga Młodzików U16

17 października 2024, Jastor, 18:15
JKH GKS Jastrzębie - MOSM Tychy 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Bramki: Krzyształa 21, J. Chrobociński 33, Nowak 44 - Janik 3, 27, Majkowski 17, Kandera 43, Stochmiałek 60
JKH GKS: F. Breske - Krzyształa, Rzekanowski, Woźniak - Nowak, Kubica, Szczepaniak, Iwanow - Rurarz, J. Chrobociński, Polak, Stelmak - Dąbrowski.

Śląska Liga Żaków Starszych U14

21 października 2024, Katowice-Janów, 17:00
GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 8:16 (1:6, 5:6, 2:4)
Bramki: Kaszuba 7, 23, 29, 37, 39, 44, Juranek 39, Bogłowski 52 - Szymczyk 4, 27, 28, 51, Dąbrowski 8, 10, 19, 58, J. Chrobociński 16, 20, 30, 43, Lotko 27, Stelmak 36, Pieronkiewicz 39, Polak 59.
JKH GKS: Mechelewski (od 40:00 Dziurowicz) - Szymczyk, J. Chrobociński, Kozłowski, Polak - Szydłowski, Radwańska, Stelmak, Dąbrowski, Kędzierawski - Nik. Gołofit, Lotko, Boldys - Pieronkiewicz.

Śląska Liga Żaków Młodszych U12

17 października 2024, Jastor, 16:00
JKH GKS Jastrzębie - MOSM Tychy 7:10 (4:4, 2:3, 1:3)
Bramki: Lotko 7, 10, 25, Pieronkiewicz 9, 13, 35, 46 - Kwolik 4, Fierdonek 8, 23, Rzeszutko 11, 42, 56, 60, Soczówka 13, Skrzypczyk 25, Demianenko 33
JKH GKS: Wątroba (od 31:23 Mechelewski) - Boldys, Kurzeja, Pieronkiewicz, Lotko, Wenglorz - Wala, Hetmaniok, Cegielski, Ryszka, Nik. Gołofit - Kowalczuk, Wiśniewska, Bensz, Holeksa, Domański - Buryba.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.