Laipni Ludzam, Ričards!

 
2023-06-12

Miło nam poinformować, że na finiszu naszego "odkrywania kart" na sezon 2023/24 JKH GKS Jastrzębie ponownie obiera "kierunek łotewski". Do ekipy trenera Roberta Kalabera dołącza mierzący 193 cm wzrostu napastnik rodem z Rygi Ričards Bernhards, mający za sobą także występy za Atlantykiem oraz... pod kołem podbiegunowym. Witamy w Jastrzębiu!

Ričards Bernhards urodził się 18 kwietnia 1997 roku w Rydze. Jest wychowankiem drużyny Zemgale Jełgawa, skąd szybko trafił do młodzieżowych ekip ze stolicy kraju. Jako zawodnik SK Ryga zadebiutował w młodzieżowej reprezentacji Łotwy, zaś w sezonie 2014/15 miał okazję zagrać w barwach HK Ryga w juniorskiej MHL, czyli młodzieżowym zapleczu słynnej KHL. Wówczas także jako gracz Prizmy Ryga po raz pierwszy wystąpił w łotewskiej ekstraklasie.

W 2015 roku Bernhards wyjechał do USA, grając dla klubów Great Falls Americans i Springfield Jr. Blues, rywalizujących w juniorskich ligach. Po tym doświadczeniu powrócił do macierzystego Zemgale i w sezonie 2018/19 doczekał się debiutu w seniorskiej reprezentacji Łotwy. W drużynie z Jełgawy występował aż do końca minionego sezonu (w tym w fińskiej Mestis) z roczną przerwą na grę w podbiegunowej Kirunie (III liga szwedzka). Dodajmy, że w Zemgale miał okazję dzielić szatnię m.in. z doskonale nam znanym Eriksem Sevcenko.

W sumie Ričards Bernhards ma na swoim koncie blisko dwieście spotkań w łotewskiej ekstralidze, w których zaliczył ponad 130 pkt., przy czym bilans bramek i asyst można uznać za porównywalny. Dodajmy, że Bernhards ma na swoim koncie także dwa gole w Mistrzostwach Świata Juniorów U18 w Szwajcarii przeciw Kanadzie i Niemcom.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ