Górnicze derby dla Jastrzębia! (WIDEO)

 
2016-09-13

Kolejne dobre widowisko obejrzeli kibice w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie JKH GKS Jastrzębie zgarnął trzy punkty za zwycięstwo w stosunku 3:1 nad KH GKS Katowice. Ozdobą meczu było trafienie Kamila Wróbla, który zdjął pajęczynę z okienka bramki rywala.

W porównaniu do meczu inauguracyjnego ze Stoczniowcem tempo wtorkowego spotkania z Katowicami było zdecydowanie wolniejsze. Naprzeciw siebie stanęły bardziej wyrównane drużyny i było widać, że nikt nie chce popełnić zbyt szybko błędu. Sytuacja zmieniła się, gdy dwóch zawodników gości udało się na ławkę kar. Grę w podwójnej przewadze jastrzębianie wykorzystali już po 22. sekundach. Krążek wzdłuż linii zagrał Leszek Laszkiewicz, a Dominik Paś uderzeniem pod parkany dopełnił tylko formalności. Miejscowi z prowadzenia cieszyli się niespełna dwie minuty, gdy po stracie krążka w tercji rywala goście wyszli z zabójczą kontrą. Akcję celnym strzałem zakończył Marcin Biały i po pierwszej tercji mieliśmy remis 1:1.

Druga odsłona nie wniosła nic nowego do jakości gry. Kibice znów obejrzeli bardzo wyważony hokej z obu stron. W 33. minucie jastrzębianie znów mieli powody do radości, gdy prowadzenie odzyskał Kamil Wróbel popisując się ładnym uderzeniem w samo okienko bramki strzeżonej przez Matusza Kostura. Zespół gości mógł się za chwilę zrewanżować, ale po karze nałożonej na Tomasza Kulasa jastrzębianie zdołali się obronić i dowieźć korzystny rezultat do końca drugiej odsłony.

Ostatnia część meczu przysporzyła kibicom najwięcej emocji. Tylko jeden gol różnicy sprawiał, że miejscowi nie mogli się tylko skupić na grze w defensywie. W 55. minucie ładny rajd przez połowę lodowiska w wykonaniu Tomasza Kominka zakończył się pięknym gole dla JKH. Czeski napastnik, którego Robert Kalaber pozyskał przed sezonem mierzonym strzałem z backhandu posłał gumę między parkany Matusza Kostura. Dwie minuty i dziewięć sekund przed końcową syreną, gdy na ławkę kar wysłany został Tobiasz Bigos, goście postawili wszystko na jedną kartę. Bramkarz zjechał do boksu, ale nawet różnica dwóch zawodników z pola nie pozwoliła katowiczanom wrócić do gry. Za zwycięstwo 3:1 hokeiści JKH GKS Jastrzębie dopisali do swojego konta kolejne trzy punkty. Szansa na następne już w piątek, kiedy na Jastor przyjedzie młodzież z sosnowieckiego SMS-u.

Zadanie „Szkolenie i udział drużyny seniorów JKH w rozgrywkach ligowych” dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.


Polska Hokej Liga - 2. kolejka - 13/09/2016 - Jastrzębie-Zdrój - godz. 18:00
JKH GKS JASTRZĘBIE - KH GKS KATOWICE 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)


1:0 - 11:31 - Dominik Paś - Leszek Laszkiewicz (5/3)
1:1
- 13:19 - Marcin Biały - Daniel Bogdziul, Marek Strzyżowski
2:1
- 32:33 - Kamil Wróbel - Dominik Paś, Jakub Peslar (5/4)
3:1
- 54:02 - Tomasz Kominek - Tomasz Kulas, Jakub Gimiński


JKH GKS Jastrzębie: Fuczik (Zabolotny) - Michałowski, Peslar, Laszkiewicz, Paś, R. Nalewajka - Latal, Charvat, Kominek, Kulas, Bryk - Gimiński, Bigos, Pelaczyk, Wróbel, Jarosz - Kubesz, Chorążyczewski, Matusik, Kącki, Bichta.

KH GKS Katowice: Kostur (Grajewski) - Rąpała, Porejs, Strzyżowski, Bogdziul, Lukacević - Jakovlevs, Krawczyk, Sawicki, Toulmin, Śliwiński - Barlock, Olearczyk, Biały, Majoch, Jaworski - Korzestański, Nahunko, Bielec, Sikora, Lorek.


Kary: 10:14 / Strzały: 36:22 / Widzów: 600.
Sędziowali: Przemysław Kępa (sędzia główny) oraz Robert Długi, Mateusz Niżnik (liniowi).
Trenerzy: Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie) - Jacek Płachta (KH GKS Katowice).


tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ