Centrum Edukacyjne

 

Wnioskodawcy - czeski klub HC AZ Havířov 2010 oraz JKH GKS Jastrzębie otrzymali dofinansowanie z Funduszu Mikroprojektów Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska- Rzeczpospolita Polska 2007-2013 oraz budżetu państwa.Celem projektu jest zapoczątkowanie działań zmierzających do powstania Regionalnego Centrum Edukacyjnego Hokeja Młodzieżowego, pogłębienie integracji środowiska hokeistów z obszaru euroregionu, usuwanie barier językowych oraz praktyczna wymiana wiedzy i doświadczeń na poziomie trenerów, sędziów i młodych hokeistów. Projekt realizowany jest od lipca do listopada 2011 r.

Działania przewidziane w projekcie to:

  • wspólne siedmiodniowe spotkania szkoleniowe na lodzie dla ok. 80 dzieci (po 40 zawodników z JKH i AZ) w Havířove z udziałem trenerów obu klubów (25-31 lipiec 2011 r.),
  • wspólne siedmiodniowe spotkania szkoleniowe na lodzie dla ok. 80 dzieci (po 40 zawodników z JKH i AZ) w Jastrzębiu Zdroju z udziałem trenerów obu klubów (1-7 sierpień 2011 r.),
  • spotkania edukacyjne trenerów i sędziów w Havířove i Jastrzębiu Zdroju.

 

Za nami tygodniowy obóz szkoleniowy na „Jastorze” młodych hokeistów w ramach projektu „Regionalne centrum edukacyjne młodzieżowego hokeja na lodzie”. W zajęciach uczestniczyło 80 dzieci z partnerskich klubów JKH GKS Jastrzębie i HC AZ Havířov 2010.


W okresie 25-31 lipca 2011 r. grupa 40 zawodników JKH z trenerami codziennie jeździła do Havířova, by tam szkolić swoje rzemiosło hokejowe wraz z czeskim rówieśnikami. Przez kolejny tydzień (1-7 sierpień) szkolenie prowadzono w Jastrzębiu, lodowisko „Jastor” gościło adeptów hokeja z Havířova.


Wspólne zajęcia odbywały się w trzech grupach wiekowych. Zajęcia specjalistyczne i ogólnorozwojowe prowadzili trenerzy JKH i AZ, zarówno na lodowisku jak i sali. W programie szkoleniowym nie zabrakło zajęć z specjalistami od power skatingu. Chłopcy uczestniczyli w 2-3 treningach dziennie.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ