Hokeiści z Sanoka mają w tym sezonie wyraźny patent na wygrywanie na Jastorze. W piątkowy wieczór w ostatnim spotkaniu czwartej rundy podopieczni Miiki Elomo pokonali osłabiony brakiem m.in. Marka Kaleinikovasa JKH GKS Jastrzębie po konkursie rzutów karnych, wcześniej odwracając wynik ze stanu... 0:3! Dla naszego zespołu ta porażka oznacza stratę już dziesięciu punktów do czołowej czwórki. Szansa na rewanż i przełamanie domowego impasu w starciach z Marmą Ciarko STS już w niedzielę o godz. 17:00.
Przed nami niecodzienny - jak na fazę zasadniczą - domowy dwumecz z Marmą Ciarko STS Sanok. W piątek o 18:00 oraz w niedzielę o 17:00 podopieczni Roberta Kalabera postarają się nie tylko o zatarcie złego wrażenia po przegranej w Toruniu, ale również będą chcieli powiększyć przewagę nad szóstym w tabeli Sanokiem... najlepiej o sześć oczek. Zapraszamy na Jastor!
Miło nam poinformować, iż JKH GKS Jastrzębie uzyskał dotację z Miasta Jastrzębie-Zdrój na realizację zadania "Udział w szkoleniu i występy w rozgrywkach drużyny seniorów" w 2023 roku. Wysokość dotacji to 770 tys. zł.
Hokeiści rezerw JKH GKS Jastrzębie udanie rozpoczęli tegoroczną część sezonu w I lidze / MHL. Podopieczni Mariusza Bernackiego w sobotę napsuli nieco krwi walczącemu o podium Naprzodowi Janów, natomiast w niedzielę w meczu „o sześć punktów” rozgromili MOSM Tychy. Co ciekawe, siedem z dziesięciu goli nasz zespół strzelił w drugich tercjach obu spotkań.
Piątkowe zwycięstwo JKH GKS Jastrzębie nad Comarch Cracovią rozbudziło nadzieję na błyskawiczne pójście za ciosem, ale niestety będąca ostatnio w dobrej formie ekipa Energi Toruń pokrzyżowała te plany. W niedzielę nasz zespół przegrał na Tor-Torze 2:3 (0:1, 1:2, 1:0) po nieudanej próbie odrobienia trzybramkowej straty. Na osłodę jastrzębianom pozostał jedynie piękny gol Marcina Horzelskiego...
W piątkowy wieczór po zaciętym i emocjonującym spotkaniu hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali na Jastorze wicelidera z Krakowa po rzutach karnych. Triumfem nad silnym przeciwnikiem podopieczni Roberta Kalabera okrasili swój pierwszy tegoroczny mecz na własnej tafli i zarazem poprawili sobie i nam humory po pechowej porażce w Tychach. To nasze pierwsze zwycięstwo nad „Pasami” w tym sezonie.
