Z nieukrywaną radością zawiadamiamy, że w piątek w Nowym Targu Kamilowi Górnemu "stuknęło" sześćset spotkań w ekstralidze w barwach JKH GKS Jastrzębie! Wiecznie uśmiechnięty ulubieniec trybun, który na odkryty Jastor trafił... jeszcze w poprzednim tysiącleciu z położonego za małym laskiem Zdroju, to niemal odwieczny filar defensywy naszej drużyny, a zarazem świadek i współautor największych sukcesów. Powinszowania na okoliczność okazałego jubileuszu!
W ostatnim w tym sezonie meczu z Podhalem Nowy Targ hokeiści JKH GKS Jastrzębie wyrównali rachunki ze startu rozgrywek, pokonując "Szarotki" na ich terenie wynikiem 4:0 (1:0, 1:0, 2:0). Dorobkiem strzeleckim podzielili się Eriks Sevcenko, Jozef Svec, Dominik Jarosz i Łukasz Nalewajka. Tymczasem już w niedzielę o godz. 17:00 na Jastorze zagramy z Unią Oświęcim. Zapraszamy!
Miło nam poinformować, iż do JKH GKS Jastrzębie dołącza Lauri Huhdanpää. Dla fińskiego napastnika to powrót do Polskiej Hokej Ligi po kilku miesiącach spędzonych na Słowacji. Przed rokiem 27-latek z Tampere dawał nam się we znaki w ćwierćfinale play-off, a teraz będziemy liczyć na jego skuteczność pod bramką rywala. Witamy w Jastrzębiu!
Informowaliśmy już o cieszącej oko sytuacji w rozgrywkach juniorów i młodzików Akademii JKH, a zatem czas na ich młodszych kolegów z grupy żaków starszych. Także tu mamy spore powody do radości, bowiem podopieczni Marka Chrabańskiego przewodzą w Lidze Śląskiej U14 i są o krok od awansu do marcowych nieoficjalnych Mistrzostw Polski Żaków Starszych! 2023 rok nasz zespół rozpoczął zresztą wygraną... 18:0 z Zagłębiem II Sosnowiec.
Mimo dwukrotnej przewagi w oddanych strzałach, odwrócenia wyniku na trzy minuty przed końcem trzeciej tercji oraz prowadzenia w karnych 3:1 hokeiści JKH GKS Jastrzębie musieli w niedzielny wieczór na Jastorze ponownie uznać wyższość Energi Toruń. Tym samym nasz zespół nie zdołał zrewanżować się "Stalowym Piernikom" za niedawną porażkę na wyjeździe. Po naszej stronie gole strzelili Dominik Paś, Łukasz Nalewajka i Tuukka Rajamaeki.
Hokeiści JKH GKS Jastrzębie po raz trzeci w tym sezonie zdobyli Stadion Zimowy w Sosnowcu! W piątkowy wieczór podopieczni Roberta Kalabera po niełatwym pojedynku wywalczyli cenne trzy punkty za Brynicą, pokonując miejscowe Zagłębie 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) po golach Tuukki Rajamaekiego i Josefa Mikyski, który ustalił wynik w 44. minucie. Pogoń za "czwórką" kontynuować będziemy w niedzielę, kiedy to na Jastor zawita Energa Toruń. Zapraszamy na godz. 17:00!
