Za sprawą pokonania Energi Toruń hokeiści JKH GKS Jastrzębie znaleźli się w półfinałach fazy play-off PHL, gdzie rywalem naszego zespołu będzie Re-Plast Unia Oświęcim. Wicelider rundy zasadniczej jako ekipa wyżej rozstawiona rozpocznie zmagania na własnej tafli i będzie gospodarzem ewentualnego siódmego pojedynku. Jak będzie wyglądał terminarz tej pasjonująco zapowiadającej się walki o finał?
Żaki starsze JKH GKS Jastrzębie wzięły udział w trzeciej rundzie Karpackiej Młodzieżowej Hokej Ligi w Nowym Targu. W CJHL od lat rywalizują także ekipy z Ukrainy, w związku z czym w ramach turnieju rozegrano Turniej dla Pokoju. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że podopieczni Marka Chrabańskiego po pokonaniu rówieśników zza Buga zdobyli prestiżowe złoto!
Co za nerwy, co za ćwierćfinał! Po raz ostatni tak ogromne emocje na tym etapie sezonu przeżywaliśmy dwa lata temu, gdy przyszło nam walczyć z Comarch Cracovią. Hokeiści JKH GKS Jastrzębie meldują się w półfinale po niezwykłym, szalonym siódmym meczu z Energą Toruń. 4:3 na tafli, 4:3 w wojnie o strefę medalową! Ależ ten awans cudownie smakuje! Dziękujemy naszej drużynie i wyrażamy wielkie uznanie dla rywali za ten pojedynek.
Polska Hokej Liga czeka na ostatniego półfinalistę, który zostanie wyłoniony we wtorkowy wieczór. W strefie medalowej są już GKS Katowice, Re-Plast Unia Oświęcim i GKS Tychy, a my mamy ogromną nadzieję, że dołączy do nich JKH GKS Jastrzębie. Nie ukrywajmy, że 15 marca nasz zespół czeka bardzo trudne zadanie. Dlatego tym bardziej liczymy na pełne trybuny i głośny doping z waszej strony. We wtorek o 18:00 wszystkie ręce na pokład!
A zatem znów mamy remis... W niedzielnym pojedynku na Tor-Torze mimo sporej przewagi w trzeciej odsłonie nasi hokeiści nie zdołali pokonać Energi Toruń i tym samym rywalizacja o półfinał wróci na Jastor. Honorowego gola dla mistrzów Polski zdobył Martin Kasperlik, który niestety nie dokończył pojedynku z powodu kary meczu. Warto podziękować naszym kibicom, którzy ponownie pojawili się w Toruniu. Cóż, gramy dalej! Przed nami dedujący bój o wszystko!
W ten drugi marcowy weekend nurtuje nas tylko jedna kwestia - czy nasz zespół zdoła w szóstym meczu zakończyć rywalizację o półfinał z Energą Toruń i czy podopieczni Roberta Kalabera pójdą za ciosem po piątkowym pewnym zwycięstwie u siebie? Wszystko rozstrzygnie się w niedzielny wieczór w Grodzie Kopernika. Początek zawodów na Tor-Torze o godz. 17:00.