Za nami kilka dni przerwy w rozgrywkach ekstraligi, które nasi rywale wykorzystali do nadrobienia zaległości. W tym czasie hokeiści JKH GKS Jastrzębie mocno pracowali nad tym, aby możliwie szybko przerwać niechlubną serię porażek. - Wykonaliśmy naprawdę sporo pracy. Poddaliśmy drobiazgowej analizie naszą grę zarówno w obronie, jak i w ataku. Wiele czasu poświęciliśmy na grę w przewagach i osłabieniach, ponieważ właśnie w tym drugim elemencie traciliśmy bramki - mówi nam trener Robert Kalaber. Zapraszamy na Jastor! Drużyna potrzebuje Waszego wsparcia... jeszcze bardziej niż zwykle!
Jako przedostatni wśród ekip Akademii JKH GKS Jastrzębie sezon ligowy rozpoczęły żaki starsze. Drużyna prowadzona przez Marka Chrabańskiego wystartowała jednak z ogromnym przytupem, gromiąc w poniedziałek na inaugurację Zagłębie II Sosnowiec aż 23:3 (6:1, 12:1, 5:1). Siedem goli zapisał na swoje konto Antoni Galant.
We wrześniu rozgrywki ligowe rozpoczynają nie tylko uczestnicy zmagań seniorskich, ale także ekipy młodzieżowe. Hokeiści Akademii JKH GKS Jastrzębie rywalizują na wszystkich możliwych frontach, a pierwsze mecze mają za sobą już juniorzy, juniorzy młodsi oraz młodzicy. Dodajmy, że w kilku przypadkach to... ci sami zawodnicy, bowiem roczniki 2006-07 już teraz zyskują doświadczenie juniorskie. Najwięcej radości jak dotychczas przyniosły nam zmagania młodzików, którzy ostatnio zdobyli tyski Stadion Zimowy.
Wciąż czekamy na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo naszych hokeistów. W piątkowy wieczór JKH GKS Jastrzębie przegrał w Oświęcimiu po meczu walki 0:3 (0:0, 0:1, 0:2), tracąc pierwsze dwa gole w osłabieniach. Niestety, w naszych szeregach ponownie szwankowała skuteczność i... niedostatek szczęścia, jak przy nieuznanym trafieniu Josefa Mikyski. Mamy teraz kilka dni na poukładanie gry, bowiem kolejny mecz z GKS Tychy dopiero w przyszły piątek.
W piątkowy wieczór hokeiści JKH GKS Jastrzębie rozegrają pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym sezonie. Pojedynki poza Jastorem rozpoczynamy z "wysokiego C", bowiem zmierzymy się z wicemistrzem Polski, Unią Oświęcim. Czy podopieczni Roberta Kalabera zdołają przerwać serię porażek? Na pewno lista wniosków po trzech meczach na naszej tafli jest najdłuższa od wielu lat...
Z radością informujemy, iż do naszego zespołu dołączył Josef Mikyska. Ten 28-letni napastnik przez dekadę związany był z Bili Tygrzi Liberec, w którego barwach zadebiutował w czeskiej ekstralidze oraz Champions Hockey League. Ponadto Mikyska ma za sobą grę na Słowacji oraz w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Mikyska podpisał umowę do końca sezonu. Ahoj Josef!
