Po dwunastu meczach jastrzębianie mają na swoim koncie dziewięć wygranych i trzy porażki i zajmują pozycję wicelidera Polskiej Hokej Ligi. Według czeskiego napastnika JKH, Tomasza Kominka drużyna znad czeskiej granicy to odpowiednio skomponowana mieszanka młodych i doświadczonych graczy, co ma niebagatelny wpływ na wyniki w lidze. Poza tym z wywiadu z czeskim skrzydłowym dowiecie się, jakie cele postawiono przed drużyną w najbliższych tygodniach i co widzi Tomasz Kominek, gdy przejeżdża w pobliżu bramki JKH.
Całą Polskę muszą przejechać hokeiści JKH GKS Jastrzębie, by powalczyć o kolejne ligowe punkty. Ekipa znad czeskiej granicy zagra w gdańskiej hali Olivia z tamtejsza MH Automatyką.
Wydział sędziowski Śląskiego Związku Hokeja na Lodzie w Katowicach zaprasza wszystkich chętnych na kurs Sędziego Hokeja na Lodzie. Z oczekiwaniami wobec kandydatów oraz szczegółami kursu możecie się zapoznać w dalszej części wiadomości.
Dziewięciu zawodników JKH GKS Jastrzębie otrzymało powołania do kadry narodowej. Siedmiu z nich pojedzie na zagraniczne zgrupowanie szkoleniowe kadry juniorów U20, a dwóch następnych weźmie udział w konsultacji szkoleniowej kadry U18, która odbędzie się w Warszawie. (Fot. P. Bialic/PZHL)
Warto było przyjść w niedzielny wieczór na lodowisko Jastor, gdzie po świetnym widowisku hokeiści JKH odprawili Tauron KH GKS Katowice po wygranej w stosunku 5:2. Po dwa trafienia na swoim koncie zapisali Tomasz Kominek i Dominik Paś, a pieczęć na wygranej w 60. minucie postawił Leszek Laszkiewicz.
Zadanie na niedzielny mecz jest bardzo proste. Hokeiści JKH GKS Jastrzębie muszą zrobić wszystko, by Tauron KH GKS Katowice nie zrewanżował się podopiecznym Roberta Kalabera za porażkę przed własną publicznością w pierwszej rundzie. Początek górniczych derbów na Jastorze punktualnie o godzinie 18:00.