Plichta zaszalał w Satelicie (WIDEO)

 
2015-01-16

JKH pokonał w Katowicach HC GKS aż 8:0, a połowa dorobku bramkowego jastrzębian to dzieło Michała Plichty. Cieszy również powrót Richarda Bordowskiego, który wrócił do gry po dwu i pół miesięcznej przerwie. Niestety w ostatnich minutach kontuzji doznał Mateusz Danieluk. Napastnik JKH może mieć nawet uszkodzone więzadła.

Pierwsza część meczu nie zwiastowała tak wysokiego zwycięstwa jastrzębian. Z szesnastu strzałów tylko jeden znalazł drogę do bramki. Wynik pojedynku w Satelicie otworzył późniejszy bohater zawodów Michal Plichta, który pokonał Krzysztofa Burdę w 16. minucie. Asystę przy tym trafieniu zaliczył wracający po dwu i pół miesięcznej przerwie, Richard Bordowski. Czeski napastnik zmagał się z kontuzją barku, a treningi na lodzie wznowił przed trzema tygodniami.

Po zmianie stron przyjezdni trafiali dużo częściej. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Michal Plichta, kompletując tym samym hat-tricka. Po jednym golu odnotowali także jego rodacy: Roman Němeček w 25. minucie i Petr Polodna (28. minuta). Po dwóch tercjach JKH prowadził 5:0, choć w ostatnich minutach odsłony podopieczni Róberta Kalábera mogli jeszcze "coś" dorzucić.

Ostatnia tercja była już tylko formalnością. Niespełna dwie minuty po wznowienia gry, Michal Plichta zdobył swoją czwartą bramkę w meczu. Chwilę później w protokole sędziowskim zapisali się również Polacy. W 45. minucie błąd w ustawieniu bramkarza wykorzystał Maciej Urbanowicz, a minutę później wynik meczu na 8:0 dla JKH GKS Jastrzębie ustalił Tomasz Pastryk.

Nie wszyscy będą dobrze wspominali wyjazd do Katowic. Wychowanek jastrzębskiego klubu, Mateusz Danieluk doznał w 52. minucie kontuzji kolana. Wstępne diagnozy nie są optymistyczne, gdyż mogło dojść do uszkodzenia więzadeł. Już jutro napastnik powinien przejść bardziej szczegółowe badania, którą dadzą odpowiedź na pytanie, ile potrwa rozbrat Danieluka z hokejem.

Polska Hokej Liga - 35. kolejka - 16/01/2015 (piątek) - Katowice (Satelita) - godz. 18:30
HC GKS KATOWICE - JKH GKS JASTRZĘBIE 0:8 (0:1, 0:4, 0:3)


0:1 - 15:53 - Michal Plichta - Maciej Urbanowicz, Richard Bordowski
0:2 - 24:16 - Roman Němeček - Leszek Laszkiewicz, Petr Polodna
0:3 - 25:41 - Michal Plichta - Krzysztof Kantor
0:4 - 27:32 - Petr Polodna - Roman Němeček, Tomasz Kulas
0:5 - 33:58 - Michal Plichta - Radosław Nalewajka, Artem Bondariev
0:6 - 41:57 - Michal Plichta - Mateusz Bryk, Maciej Urbanowicz
0:7 - 44:37 - Maciej Urbanowicz - Mateusz Danieluk
0:8 - 45:49 - Tomasz Pastryk


HC GKS Katowice: Burda (Domogała) - Žitňanský, Krokosz, Čičala, Piják, Goga - Lacheta, Cyganek, Bezugly, Komarchev, Kafan - Slota, Kret, Szymański, Kulawik, Gulbinowicz oraz Swiderski.

JKH GKS Jastrzębie:
Odrobny (Zabolotny) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Bondariev, Polodna - Bryk, Protivný, Urbanowicz, Steber, Danieluk - Górny, Kantor, Bordowski, Plichta, R. Nalewajka - Pastryk, Marzec, Świerski, Ł. Nalewajka, Kulas.


Kary: 6 min - 4 min / Strzały: 13-66 / Widzów: 100.
Sędziowali: Janusz Strzempek (główny) - Jacek Bernacki, Piotr Madeksza (liniowi).
Trenerzy: Róbert Spišák (HC GKS Katowice) - Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie).

 

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ