Dwudniowa dawka hokeja!

 
2020-02-12

Po niemal dwutygodniowej przerwie nasi hokeiści wracają do walki o ekstraligowe punkty. Na finiszu fazy zasadniczej głównym celem JKH GKS Jastrzębie będzie utrzymanie pozycji na podium, która pozwoli nam na uzyskanie handicapu domowego meczu w ćwierćfinale. W czwartek w zaległym starciu jastrzębianie podejmą Energę Toruń, natomiast w piątek zagrają z Lotosem PKH Gdańsk. Początek obu pojedynków o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich kibiców do wspierania naszych zawodników!

Sytuacja w tabeli jest klarowna. Jeśli podopieczni Roberta Kalabera w czwartek i w piątek zdobędą komplet punktów, to na ostatni mecz do Krakowa pojadą pewni co najmniej trzeciego miejsca. W innym przypadku nasza drużyna będzie musiała spoglądać na rozstrzygnięcia w starciach Comarch Cracovii, GKS Katowice i Podhala Nowy Targ, które tworzą grupę pościgową. 

W osiągnięciu tego celu może dopomóc drużynie z dawnej ul. Leśnej kończąca się właśnie przerwa w rozgrywkach, w trakcie której reprezentacja Polski sprawiła nam wszystkim wspaniałą niespodziankę pokonując na wyjeździe Kazachstan. W tym czasie większość naszych zawodników mogła liczyć na krótki odpoczynek od treningów. - W styczniu rozegraliśmy mnóstwo spotkań, dlatego zawodnicy musieli mieć chwilę oddechu. Trzeba przyznać, że luźniejszy tydzień bardzo przydał się naszemu zespołowi. Pozytywny efekt przerwy widzieliśmy na treningach w ostatnich dniach. Ważne jest także to, iż dzięki pauzie wszyscy nasi zawodnicy, oczywiście poza Janem Sołtysem, są już zdrowi i gotowi do walki w kolejnych spotkaniach. W tym gronie są także Jesse Rohtla, Ondrej Raszka i Radosław Sawicki. Tak dobrej sytuacji pod kątem zdrowotnym nie mieliśmy już dawno - podkreślił II trener JKH GKS Jastrzębie Rafał Bernacki

Jednak kilkudniowa "laba" błyskawicznie dobiegła końca, a na dodatek od razu przyjdzie jastrzębianom walczyć dzień po dniu. Jednak Bernacki jest dobrej myśli. - Dwa mecze w dwa dni to nie jest wielki problem. Wiedzieliśmy, że tak będzie wyglądała sytuacja, więc przygotowaliśmy się do tego. Poza tym, w zbliżających się wielkimi krokami play-offach dokładnie w ten sposób będziemy grali, a zatem taki terminarz nie robi nam różnicy - mówi II trener JKH GKS. - Zdajemy sobie sprawę, że Energa Toruń i Lotos Gdańsk to niewygodni dla nas rywale. Jednak z drugiej strony, my też znamy swoją wartość. Celem jest oczywiście sześć punktów. Jak tego dokonać? Grać swoje, czyli zachować dyscyplinę taktyczną i koncentrację. Jeśli zagramy na "swoim" poziomie, to powinno być dobrze - dodał szkoleniowiec.

Na koniec należy dodać, że z oczywistych powodów w meczach z Energą i Lotosem nie wystąpi Jakub Michałowski, któremu w środę zmarł Tata. Dodajmy, że Krzysztof Michałowski był nie tylko legendą jastrzębskiego boksu, ale także zapalonym kibicem hokeja, który zawsze wspierał syna w jego sportowej karierze.


JKH GKS JASTRZĘBIE
41. KOLEJKA
13.02.2020, godz. 18:00
Sędziują: P. Kasprzyk, K. Kozłowski 

KH ENERGA TORUŃ

BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
25
(23-1-1)
ZWYCIĘSTWA
7
(4-1-2)
128 BRAMKI 72

BILANS MECZÓW
(Jastrzębie)
14
(13-1-0)

ZWYCIĘSTWA
2
(2-0-0)
75 BRAMKI 33
tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ