Wyprawa na daleką północ

 
2020-09-12

Już w 2. kolejce sezonu 2020/2021 przychodzi hokeistom JKH GKS Jastrzębie udać się na najdalszą północ Polski. W niedzielne późne popołudnie ekipa trenera Roberta Kalabera zagra na wyjeździe ze Stoczniowcem Gdańsk, który w piątek musiał uznać wyższość Re-Plast Unii Oświęcim (1:6). Dla naszego zespołu będzie to powrót do dalekiej przeszłości, bowiem po raz ostatni jastrzębianie walczyli ze Stoczniowcem jeszcze za czasów Jirziego Reznara.

Nie można ukrywać, że to nie gospodarze będą faworytem niedzielnego starcia. Po okazałym triumfie nad Zagłębiem Sosnowiec nasz zespół będzie chciał pójść za ciosem, aby w dobrych nastrojach przystąpić do piątkowych derbów z GKS Tychy. Mecz w Gdańsku zapewne będzie miał nieco większe znaczenie dla naszego kapitana Macieja Urbanowicza, który właśnie w Stoczniowcu stawiał swoje pierwsze hokejowe kroki i w 2009 roku właśnie z tego klubu po raz pierwszy trafił do JKH GKS Jastrzębie. Dodajmy, że w obecnej ekipie Stoczniowca mamy trzech hokeistów z jastrzębską przeszłością. To Mateusz Rompkowski, Mateusz Strużyk i Jakub Stasiewicz.

Po raz ostatni obie drużyny spotkały się ze sobą w 2011 roku, gdy w napadzie JKH GKS występował obecny drugi trener naszej ekipy Rafał Bernacki. Podczas lutowego pojedynku w Trójmieście walczący w mocno okrojonym składzie jastrzębianie przegrali 2:7, a jedną z bramek zdobył wchodzący dopiero do kadry pierwszej drużyny... 17-letni Radosław Nalewajka.

Dodajmy, że według archiwum naszego statystyka Krzysztofa Gorczycy JKH GKS nigdy jeszcze nie wygrał ze Stoczniowcem na wyjeździe. Warto mieć na uwadze, że wprawdzie w ostatnich latach podopieczni Roberta Kalabera parokrotnie wizytowali Gdańsk, jednakże rywalizowali z uczestniczącym w rozgrywkach ekstraligi pod różnymi szyldami PKH 2014 Gdańsk (Automatyka, Lotos).

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2020/2021


GKH STOCZNIOWIEC GDAŃSK
2. KOLEJKA
13.09.2020, godz. 17:00
Sędziują: P. Gabryszak, D. Lipiński

JKH GKS JASTRZĘBIE

BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
6
(6-0-0)
ZWYCIĘSTWA
4
(4-0-0)
43 BRAMKI 32

BILANS MECZÓW
(Gdańsk)
5
(5-0-0)

ZWYCIĘSTWA
0

30 BRAMKI 11

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ