Żaki w Pucharze Niepodległości

 
2020-10-13

Żaki młodsze JKH GKS Jastrzębie awansowały do turnieju finałowego Hokejowego Pucharu Niepodległości U11, który odbędzie się w dniach 11-12 listopada w Łodzi! Poodpieczni trenera Zbigniewa Wróbla wywalczyli kwalifikację dzięki dobrej postawie w jednym z trzech turniejów eliminacyjnych.

Młodzi hokeiści z Jastora rywalizowali w łódzkich eliminacjach do finałów (pozostałe dwa turnieje umiejscowione zostały w Elblągu i Oświęcimiu) wraz z gospodarzami - ŁKH Łódź, a także Sokołami Toruń, Podhalem Nowy Targ, Legią Warszawa i Stoczniowcem Gdańsk.

Podopieczni trenera Wróbla świetnie rozpoczęli zmagania, w sobotę wygrywając z Podhalem 9:4 i Sokołami 6:2. Nieco gorzej było w niedzielę, bowiem w dwóch pierwszych pojedynkach nasze żaki młodsze przegrały z ŁKH Łódź 3:5 oraz Stoczniowcem 0:5. Na szczęście jednak w ostatnim meczu zawodów młodzi jastrzębianie podnieśli się i pokonali Legię Warszawa 7:4, za sprawą czego ostatecznie zostali sklasyfikowani na trzeciej pozycji. Dzięki temu żaki z Jastora wraz z łodzianami i nowotarżanami awansowały do finałów.

Obok ŁKH Łódź, JKH GKS Jastrzębie i Podhala Nowy Targ o trofea Hokejowego Turnieju Niepodległości powalczą także Niedźwiadki Sanok i MOSM Tychy (najlepsze drużyny turnieju w Oświęcimiu) oraz zwycięzca rywalizacji w Elblągu, gdzie wystąpi m.in. Stoczniowiec, który w Łodzi zagrał "gościnnie".

Kadra żaków młodszych JKH GKS Jastrzębie: Maksymilian Szczęsny, Marek Kucaj, Antoni Galant, Paweł Górny, Kacper Jasnos, Michał Kijas, Damian Maciejewski, Maksymilian Nietrzebka, Łukasz Sikora, Mateusz Wałęga, Olaf Dylewski, Nikodem Gigla, Wojciech Jacak, Mateusz Krzyształa, Jan Woźniak, Jakub Zając, Aleksander Rzekanowski, Julia Zawolik.

Zadanie "Szkolenie i udział w rozgrywkach dzieci i młodzieży JKH GKS Jastrzębie" dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ