Na szczycie ekstraligi

 
2020-10-17

Ten derbowy mecz miał być dla kibiców zarazem świętem ekstraligowego hokeja, jak i przedsmakiem emocji związanych ze spotkaniem o Superpuchar Polski. Niestety, niedzielne starcie JKH GKS Jastrzębie z GKS Tychy - mimo swojego ciężaru gatunkowego pojedynku na szczycie - z uwagi na znane okoliczności odbędzie się bez udziału publiczności. Nasi hokeiści będą zatem liczyć na Wasze "duchowe" wsparcie zza ekranów monitorów, smartfonów i telewizorów.

Gdyby było to pierwsze starcie obu ekip w tym sezonie, wówczas za faworyta uważalibyśmy zapewne mistrza Polski. Jednak wrześniowy mecz obu ekip na Jastorze, zakończony okazałym triumfem podopiecznych Roberta Kalabera, musi budzić optymizm także i teraz. Wprawdzie tyszanie podnieśli się po tamtej klęsce i obecnie przewodzą stawce, ale zapewne "z tyłu głowy" będą mieli przebieg i wynik poprzedniego spotkania z jastrzębianami.

Przypomnijmy, że pierwotnie niedzielny mecz miał odbyć się na Stadionie Zimowym w Tychach, ale z uwagi na zaplanowany na 20 października pojedynek o Superpuchar Polski został on przeniesiony na Jastor. Oznacza to, że dwa kolejne ekstraligowe mecze z GKS Tychy nasz zespół rozegra na wyjeździe, a my zobaczymy ekipę Krzysztofa Majkowskiego przy al. Jana Pawła II 6a najwcześniej w... fazie play-off.

Jeśli chodzi o sprawy zdrowotne w JKH GKS Jastrzębie, to żaden z naszych przedstawicieli nie uskarża się na objawy koronawirusa. Pod tym względem wszyscy są zdrowi i gotowi do walki. Niemniej, w niedzielę na tafli Jastora zabraknie ponownie Jakuba Michałowskiego i Kamila Wróbla, którzy wprawdzie wrócili do treningów na lodzie, ale nie są jeszcze gotowi do występu w meczu o punkty.

Na koniec przypominamy ponownie, że mecz z GKS Tychy odbędzie się w zaostrzonym reżimie sanitarnym, czyli bez kibiców i z udziałem ograniczonej liczby przedstawicieli mediów (szczegółowe informacje). Miejmy jednak nadzieję, że obecna sytuacja zostanie wkrótce opanowana i fani hokeja niebawem powrócą na trybuny. Jak wielokrotnie podkreślali nasi trenerzy i zawodnicy, na lód wychodzą oni właśnie dla kibiców!

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2020/2021


JKH GKS JASTRZĘBIE
12. KOLEJKA
18.10.2020, godz. 17:00
Sędziują: M. Baca, B. Kaczmarek
TRANSMISJA

GKS TYCHY

BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
26
(17-4-5)
ZWYCIĘSTWA
52
(46-2-4)
179 BRAMKI 262

BILANS MECZÓW
(Jastrzębie)
19
(13-4-2)

ZWYCIĘSTWA
20
(17-1-2)
104 BRAMKI 112

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ