Na półmetku fazy zasadniczej

 
2020-11-19

Piątkowym pojedynkiem z Energą Toruń hokeiści JKH GKS Jastrzębie zakończą tak udaną drugą rundę spotkań fazy zasadniczej. Oznacza to zarazem, iż 20 listopada osiągamy półmetek tej części sezonu. Cieszyć musi fakt, iż mimo wielu kłopotów, jakie sprawia polskiemu hokejowi epidemia koronawirusa, rozgrywki jak na razie ("odpukać") toczą się w miarę normalnym rytmem. Początek meczu drugiej i trzeciej drużyny w tabeli ekstraligi o godz. 18:00.

Postawa obu zespołów jest mimo wszystko pewną niespodzianką. Podopieczni Roberta Kalabera są rzecz jasna uważani za drużynę zdolną do awansu do strefy medalowej, jednak pogrom sprawiony we wrześniu GKS-owi Tychy oraz pokonanie mistrza w wyjazdowym spotkaniu o Superpuchar Polski pozwalają na dodatkową nutkę optymizmu na Jastorze. Z kolei Energa Toruń, która w ostatnich latach raczej okupowała dolne rejony tabeli, w tym sezonie przez długi czas była nawet liderem, a ponadto już teraz - obok ekip z Jastrzębia i Tychów - pewna jest udziału w turnieju finałowym o Puchar Polski.

Odnotujmy, że w dwóch ostatnich meczach ekstraligowych podopieczni Jurija Czucha nie stracili gola, pokonując mocne drużyny z Oświęcimia (4:0) i Katowic (1:0). W związku z tym frapująco zapowiada się także pojedynek szwedzkiego asa w bramce Energi Antona Svennsona z naszymi napastnikami, spośród których czterech jest obecnie w czołowej piątce klasyfikacji punktacji kanadyjskiej (Maciej Urbanowicz, Marek Hovorka, Radosław Sawicki i Zackary Phillips).

W pierwszym ligowym meczu obu drużyn w tym sezonie lepsi byli nasi zawodnicy, którzy wygrali na Tor-Torze 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) po golach Marka Hovorki, Radosława Sawickiego i Marisa Jassa. Warto przy tym pamiętać, że jastrzębianie mają za sobą także przedsezonowy sparing ze "Stalowymi Piernikami", który był pierwszym meczem na Jastorze od siódmego starcia z Comarch Cracovią. W sierpniu przy al. Jana Pawła II 6a triumfowali goście z Torunia, wygrywając po rzutach karnych 2:1. Tego spotkania na pewno dobrze nie wspomina Kamil Wróbel, któremu rywal przypadkowo przejechał łyżwą po twarzy. Skończyło się wprawdzie na stole operacyjnym, ale na szczęście wychowanek JKH GKS wrócił już do gry.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2020/2021


JKH GKS JASTRZĘBIE
18. KOLEJKA
20.11.2020, godz. 18:00
Sędziują: P. Kosidło, M. Krzywda
TRANSMISJA

KH ENERGA TORUŃ

BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
27
(25-1-1)
ZWYCIĘSTWA
7
(4-1-2)
134 BRAMKI 76

BILANS MECZÓW
(Jastrzębie)
15
(14-1-0)

ZWYCIĘSTWA
2
(2-0-0)
78 BRAMKI 35

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ