Na tarczy z Torunia

 
2021-01-10

Na dziewięciu zakończyła się historyczna seria wyjazdowych zwycięstw JKH GKS Jastrzębie, która trwała przez trzy miesiące sezonu 2020/2021. W niedzielne późne popołudnie sposób na podopiecznych Roberta Kalabera znalazła trzecia siła ekstraligi, Energa Toruń. Po naszej stronie szwankowała głównie gra ofensywna, którą jastrzębianie (miejmy nadzieję) podreperują w pierwszych meczach czwartej rundy fazy zasadniczej.

Zarówno w pierwszej, jak i drugiej tercji spośród obu bramkarzy więcej pracy miał Patrik Nechvatal, który w co najmniej kilku sytuacjach zdołał zatrzymać rosyjski napad gospodarzy. Niestety, sam jeden czeski golkiper nie był w stanie utrzymać bezbramkowego rezultatu. W 9. minucie Nechvatal skapitulował po raz pierwszy, gdy z rzutu karnego sprytnym strzałem między parkanami pokonał go wcześniej faulowany przez jednego z naszych zawodników Denis Sierguszkin. W 15. minucie mogło być 1:1, ale Martin Kasperlik nie zdołał wykorzystać swojej "klasycznej" sytuacji z szybkiej kontry. W końcówce premierowej partii Energa mogła pokusić się o drugiego gola, jednak tym razem Nechvatalowi pomogła poprzeczka.

Druga odsłona przebiegała głównie pod znakiem ostrej wymiany ciosów, choć faktem jest, iż akcje obu ekip zatrzymywane były na wysokości bulików zespołu broniącego. Decydująca dla przebiegu tej tercji była jej końcówka, w której na ławkę kar kolejno powędrowali Radosław Nalewajka i Martin Kasperlik. W rezultacie przez niemal minutę jastrzębianie zmuszeni byli walczyć w podwójnym osłabieniu, co gospodarze wykorzystali już w 10. sekundzie tego fragmentu gry, kiedy to Nechvatala strzałami na raty pokonał z ostrego kąta Kamil Kalinowski. Co gorsza, zanim Kasperlik zdążył wrócić z ławki kar, podopieczni Jurija Czucha ukłuli po raz trzeci, tym razem za sprawą Jegora Fieofanowa, którego nasi obrońcy nieroztropnie pozostawili na przedpolu bramki.

Nie wiemy, co działo się w szatni gości, ale jeśli już w 6. sekundzie trzeciej tercji Martin Kasperlik przełamał jastrzębski impas w ofensywie, to... musiało być interesująco. W każdym razie JKH GKS błyskawicznie potwierdził, że mimo niekorzystnego rezultatu nie ma zamiaru rezygnować z punktów. Dodajmy, że Robert Kalaber postanowił na ostatnią część gry posłać do boju Davida Marka. Ta właśnie tercja przebiegała pod wyraźne dyktando lidera ekstraligi, który jednak w żaden sposób nie potrafił zdobyć kontaktowego gola, czyniąc z Mateusza Studzińskiego bohatera gospodarzy. Już w połowie 58. minuty Kalaber postawił wszystko na jedną kartę i ściągnął z lodu Marka. Niestety, wobec przeciętnej postawy naszego zespołu w ataku i zbyt dużej ilości strat efektem było jedynie czwarte trafienie dla Energi, które do "pustaka" posłał Kalinowski.

Mimo porażki JKH GKS Jastrzębie pozostanie liderem ekstraligi i w tej roli rozpocznie czwartą i ostatnią rundę spotkań.

10 stycznia 2021, Toruń, 17:00
KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
1:0 Sierguszkin 08:04
2:0 Kalinowski (Smirnow, Bondaruk) 37:42 5/3
3:0 Fieofanow (Czwanczikow) 39:13 5/4
3:1 Kasperlik 40:06
4:1 Kalinowski 59:16 (pusta bramka)

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal (od 40:01 Marek) - Bryk, Górny, Hovorka, Rac, Kasperlik - Jass, Sevcenko, Sołtys, Wałęga, Paś - Klimiczek, Kostek, Wróbel, Phillips, Sawicki - Gimiński, Horzelski, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.

Strzały: 33 - 29 / Kary: 4 min - 6 min / Widzów: bez udziału publiczności.
Sędziowali: Tomasz Radzik, Mariusz Smura (główni) oraz Mateusz Bucki, Maciej Byczkowski (liniowi).

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ