Ostatni mecz zasadniczej

 
2021-02-18

Przed nami ostatnia kolejka fazy zasadniczej hokejowej ekstraligi. W piątkowy wieczór JKH GKS Jastrzębie podejmie na Jastorze ekipę Energi Toruń, która pewna już jest wywalczenia trzeciego miejsca przed play-offami. Nasz zespół zachowuje jeszcze matematyczne szanse na pozycję lidera, ale prawie na pewno będzie walczył o półfinał z drużyną z siódmej lokaty. Co ciekawe, kandydatów do niej jest aż... trzech!

Sytuacja w tabeli PHL jest bardzo ciekawa. W rezultacie rozstrzygnięć, jakie zapadły w środę, kontakt z Re-Plast Unią Oświęcim złapały zespoły z Nowego Targu i Krakowa. Niespodziewanie zatem zaistniała możliwość, iż w ćwierćfinale dojdzie do powtórki z finału Pucharu Polski. Aby jednak taki scenariusz miał miejsce, Unia musiałaby przegrać u siebie z Zagłębiem Sosnowiec, a z kolei Comarch Cracovia i Tauron Podhale potrzebowałyby wygranych odpowiednio w Katowicach i Sanoku.

Krótko mówiąc, scenariuszy rozwoju sytuacji jest co najmniej kilka. Zanim jednak poznamy naszego przyszłotygodniowego rywala, skrzyżujemy kije z Energą Toruń, która zasługuje na miano największej niespodzianki fazy zasadniczej. Zespół trenera Jurija Czucha przystąpi do ćwierćfinałów z trzeciego miejsca, a zatem także czeka na swojego przeciwnika, którym będzie ktoś ze wspomnianej wyżej trójki.

Jak już informowaliśmy, nasza drużyna ma za sobą ponad tydzień ciężkiej pracy. Mecz z Energą będzie zatem nie tylko świetnym podsumowaniem fazy zasadniczej, ale także znakomitym przetarciem przed czekającymi nas niebawem wyzwaniami. 

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2020/2021


JKH GKS JASTRZĘBIE
36. KOLEJKA
19.02.2021, godz. 18:00
Sędziują: R. Długi, M. Niżnik
TRANSMISJA

KH ENERGA TORUŃ

BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
28
(26-1-1)
ZWYCIĘSTWA
8
(5-1-2)
141 BRAMKI 85

BILANS MECZÓW
(Jastrzębie)
16
(15-1-0)

ZWYCIĘSTWA
2
(2-0-0)
84 BRAMKI 40

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ