Trzeci krok do mistrzostwa!

 
2021-03-31

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie uczynili dziś milowy krok w kierunku historycznego złotego medalu. Do jego ostatecznego wywalczenia jeszcze daleka droga, ale... te nasze wspaniałe jastrzębskie waleczne serca zasługują na tytuł w tym sezonie jak nikt inny! Przegrywali przecież w krakowskiej jaskini lwa jeszcze w 57. minucie, a mimo to wygrali i tym samym przywiozą nam na Jastor prowadzenie 3:1! Panowie, jesteście niesamowici!

Środowy mecz jastrzębianie rozpoczęli z jedną zmianą w składzie, bowiem Radosława Sawickiego zastąpił Jan Sołtys. Ponadto trener Robert Kalaber dokonał kilku przesunięć między formacjami. Zmiany przyniosły widoczny skutek, czego dowodem były pierwsze minuty spotkania, do których goście podeszli z ogromną ochotą do gry. Niestety, mimo inicjatywy z naszej strony to Cracovia objęła prowadzenie. Już w 4. minucie na listę strzelców wpisał się Dmitrij Kostromitin, którego uderzenie z dystansu zatańczyło nad głową Patrika Nechvatala i nie bez błędu naszego bramkarza znalazło drogę do siatki. Ta sytuacja odwróciła sytuację na tafli. Pozostała część pierwszej tercji upłynęła pod znakiem przewagi gospodarzy, którzy najpierw w 9. minucie pocelowali w poprzeczkę (Jirzi Gula), a następnie dali okazję do rehabilitacji Nechvatalowi, który dwukrotnie w 15. i 19. minucie wygrał sytuacje sam na sam ze Stepanem Csamango.

W drugiej odsłonie stroną dominującą był JKH GKS Jastrzębie, jednak nie potrafił przekuć tej przewagi na wyrównującego gola. Dwie najlepsze okazje w naszym wykonaniu miały miejsce w 29. i 34. minucie, gdy po znakomitych zagraniach zza bramki Jana Sołtysa i Zacka Phillipsa otwartą drogę do pokonania Denisa Pieriewozczikowa zyskali odpowiednio Kamil Wałęga i Maciej Urbanowicz. Niestety, napór gości nie przyniósł oczekiwanego skutku, a rosyjski golkiper wciąż pozostawał niepokonany w finale.

Mimo to również w trzeciej partii podopieczni Roberta Kalabera kontynuowali natarcie. Pieriewozczikowa próbowali pokonać Marek Hovorka i Martin Kasperlik, ale bezskutecznie. Okres inicjatywy naszego zespołu przerwała nieco dyskusyjna kara dla Marisa Jassa. W końcu nadeszła 57. minuta. Zapewne w tym momencie niektórzy kibice JKH GKS stracili nadzieję na zdobycz w Krakowie, a tymczasem na ławkę kar trafił Csamango. Robert Kalaber natychmiast poprosił o czas, a jego podopieczni jeszcze raz ponowili atak, który w końcu przyniósł upragnione wyrównanie. Stało się ono możliwe za sprawą Kamila Wałęgi, którego poprawka strzału z dystansu odbiła się jeszcze po drodze od Dmitrija Kostromitina i wpadła do siatki. W naszych szeregach zapanowała nieopisana radość, która pozwoliła jastrzębianom na dowiezienie remisu do ostatniej syreny.

Remis oznaczał dodatkowe emocje w dogrywce. Jastrzębianie kontynuowali natarcie, jednak żadna z naszych akcji nie przyniosła oczekiwanego skutku. Denis Pieriewozczikow pozostawał niepokonany aż do 77. minuty, w której po szarży Martina Kasperlika faulu dopuścił się Alesz Jeżek. Sędziowie zdecydowali o podyktowaniu rzutu karnego, do którego podjechał najlepszy "technik" spośród jastrzębian, czyli Kanadyjczyk Zackary Phillips. Zack w swoim stylu ze stoickim spokojem ruszył na krakowską bramkę i... ZDOBYŁ JĄ!

Szalona radość w naszych szeregach oraz jastrzębskich domach zapewne będzie trwała jeszcze długo. Wciąż jednak do upragnionego celu potrzebujemy jednego zwycięstwa...

31 marca 2021, Kraków, 16:00
Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 1:2 d. (1:0, 0:0, 0:1, d. 0:1)
1:0 Kostromitin (Oksanen) 03:58
1:1 Wałęga 57:49, 5/4
1:2 Phillips 76:04, karny

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal - Bryk, Górny, Paś, Rac, Kasperlik - Klimiczek, Kostek, Phillips, Hovorka, Urbanowicz - Jass, Horzelski, Sołtys, Wałęga, Wróbel - Sevcenko, Michałowski, Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka.

Strzały: 35 - 37 / Kary: 12 min - 10 min / Widzów: bez udziału publiczności.
Sędziowali: Mariusz Smura, Krzysztof Kozłowski (główni) oraz Grzegorz Cudek, Mateusz Kucharewicz (liniowi).

W rywalizacji do czterech zwycięstw: JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 3-1.

Zadanie "Szkolenie i udział seniorów JKH w rozgrywkach ekstraligi hokejowej" dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ