Zagramy w Lidze Mistrzów!

 
2021-04-13

Miło nam poinformować, iż oficjalnie możemy potwierdzić udział JKH GKS Jastrzębie w Hokejowej Lidze Mistrzów (CHL) w sezonie 2021/2022! Nasz klub jako triumfator krajowych rozgrywek będzie po raz pierwszy w swojej historii reprezentował Polskę w tych prestiżowych zawodach. Rywali naszego zespołu poznamy podczas losowania w dniu 19 maja.

Do rozgrywek Ligi Mistrzów przystąpią trzydzieści dwie drużyny z czternastu europejskich państw. W tej fazie zostaną one podzielone na osiem grup, a pierwsze spotkania inaugurujące turniej odbędą się już pod koniec sierpnia. Mistrz Polski nie może liczyć na wysokie rozstawienie, a to oznacza, że nie uniknie rywalizacji z bardzo mocnymi konkurentami.

Na chwilę obecną obok JKH GKS Jastrzębie prawo do gry w CHL 2021/2022 mają następujące kluby: Froelunda Indians, Roegle Angelholm, Vaxjoe Lakers, Leksands IF (Szwecja), EV Zug, Lausanne HC, HC Lugano, Fribourg-Gotteron (Szwajcaria), Adler Mannheim, Eisbaeren Berlin, Red Bull Monachium (Niemcy), Lukko Rauma, IFK Helsinki, TPS Turku (Finlandia), Ocelarzi Trzyniec, Sparta Praga (Czechy), KAC Klagenfurt, Red Bull Salzburg (Austria), Rouen Dragons (Francja), Frisk Asker (Norwegia), SoenderjyskE Vojens (Dania), Cardiff Devils (Wielka Brytania), HC Bolzano (Włochy) i Junost Mińsk (Białoruś).

Faza grupowa rozgrywana będzie w dniach 26 sierpnia - 13 października. Awans do dalszych gier uzyskają po dwie najlepsze ekipy z każdej z grup. Losowanie rundy play-off odbędzie się 15 października, zaś 1/8 finału zaplanowana została na 16-17 oraz 23-24 listopada. Ćwierćfinały zostaną rozegrane 7-8 i 14 grudnia, zaś półfinały - 4-5 i 11-12 stycznia 2022 roku. Finał odbędzie się 1 marca 2022 roku.

Na pewno będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Jestem przekonany, że pod kątem organizacyjnym podołamy startowi w Lidze Mistrzów. Dobrym przetarciem był dla nas Puchar Wyszehradzki, który wygraliśmy, choć przecież nikt na nas nie stawiał. Występy na arenie międzynarodowej będą dla naszych zawodników wyborną okazją do zaprezentowania się na tle utytułowanych przeciwników - mówił prezes Kazimierz Szynal w niedawnym wywiadzie dla portalu JasNet.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ