Thanks, Zack!

 
2021-04-30

Zackary Phillips żegna się z JKH GKS Jastrzębie. Kanadyjski triumfator punktacji... kanadyjskiej Polskiej Hokej Ligi 2020/2021 nie będzie w przyszłym sezonie reprezentował barw naszego klubu. Dziękujemy popularnemu "Philowi" za zdobyte gole i zaliczone asysty, które przyczyniły się do historycznej "potrójnej korony"!

Zackary Phillips dołączył do JKH GKS Jastrzębie latem minionego roku jako pierwszy w dziejach Kanadyjczyk. Napastnik był wprawdzie przed ponad dekadą draftowany do NHL, ale chyba niewielu kibiców wróżyło mu tak udany sezon. "Phil" przywdział koszulkę z numerem 77 i najwyraźniej kombinacja dwóch szczęśliwych cyfr przyniosła mu powodzenie. W 52 rozegranych meczach ligowych i pucharowych Phillips zapisał na swoje konto 59 pkt. za 26 bramek i 33 asysty. W zestawieniu plus-minus Kanadyjczyk odznaczył się bilansem +24. Ponadto spędził 14 minut na ławce kar.

Cechą charakterystyczną Zacka Phillipsa, za sprawą której zapamiętamy go na Jastorze, był niezwykle sprawny nadgarstek. Dzięki kapitalnym umiejętnościom technicznym Kanadyjczyk potrafił zmylić niemal każdego defensora w Polskiej Hokej Lidze. Ponadto godnym podziwu był... zarost Zacka, który postanowił zapuścić "play-offowe włosy" już w styczniu. W efekcie po ostatnim meczu z Comarch Cracovią to właśnie on był posiadaczem najbardziej okazałej brody.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ