Pierwsza faza za nami

 
2021-05-10

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie mają za sobą pierwszą część przygotowań do sezonu 2021/2022. Przez ostatnie trzy tygodnie nasz zespół wyciskał z siebie siódme poty, starając się do granic możliwości wykorzystać gotową do treningów taflę Jastora. Kilkanaście jednostek treningowych na lodzie nasi zawodnicy przeplatali z codziennymi wizytami na siłowni.

Drużyna spotykała się pięć razy w każdym z trzech tygodni. Pierwsze zajęcia odbywały się pod wodzą trenerów Roberta Kalabera i Rafała Bernackiego, natomiast po rozpoczęciu zgrupowania kadry narodowej na Jastorze za przebieg przygotowań odpowiadał Rafał Bernacki. - W poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki zaliczaliśmy po jednym treningu na lodzie, zaś środę poświęcaliśmy na regenerację oraz zajęcia stretchingu. We wszystkie te dni zawodnicy pracowali także na siłowni - informuje trener Bernacki.

W bieżącym tygodniu ci zawodnicy, którzy nie uczestniczą w zgrupowaniu reprezentacji Polski, mają wolne. Do zajęć powrócą oni za tydzień i wówczas także rozpocznie się druga trzytygodniowa część cyklu przygotowań. Głównym jej elementem ma być praca nad dynamiką, jednak szczegóły ustalone zostaną po wewnętrznych konsultacjach naszego sztabu szkoleniowego. W tym czasie nasz zespół nie będzie już miał możliwości pracy na tafli Jastora, która zostanie poddana rozmrożeniu i dorocznej konserwacji.

Przypomnijmy, że pod wodzą Rafała Bernackiego trenowali wyłącznie ci zawodnicy, którzy mają ważne umowy z JKH GKS Jastrzębie oraz nie zostali powołani na zgrupowanie kadry. Należy dodać, iż ostatecznie do reprezentacji włączony został także Dominik Jarosz.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ