Bryk na wagę zwycięstwa

 
2021-05-16

W pierwszym spotkaniu w ramach turnieju "Beat COVID-19" w Słowenii hokeiści reprezentacji Polski pokonali po dogrywce Ukrainę 4:3 (1:0, 2:1, 0:2, d. 1:0). W niedzielnym meczu zagrało pięciu zawodników JKH GKS Jastrzębie, spośród których bohaterem dnia został zdobywca "złotego gola" doliczonym czasie gry Mateusz Bryk.

Mecz z Ukrainą miał zostać rozegrany już w sobotę, ale był dwukrotnie przekładany z uwagi na problemy ze sprzętem naszych rywali. Podopieczni Roberta Kalabera po dwóch tercjach prowadzili 3:1, jednak w trzeciej partii niestety pozwolili przeciwnikom na doprowadzenie do remisu. Przy drugiej z bramek zdobytej przez Arona Chmielewskiego asystę zaliczył Kamil Górny, który przy grze w przewadze dograł z dystansu w pobliże słupka ukraińskiej bramki, a strzelcowi wystarczyło jedynie dołożyć kij.

Z kolei decydujące trafienie w 62. minucie było efektem dwójkowej akcji Pawła Zygmunta i Mateusza Bryka, przy czym tym razem to kolega z drużyny świetnie dograł do jastrzębianina, który świetnie wykorzystał nieco wolnego pola na tafli i nie dał szans ukraińskiemu bramkarzowi.

Obok Bryka i Górnego w meczu zagrali także trzej inni zawodnicy JKH GKS Jastrzębie: Maciej Urbanowicz, Arkadiusz Kostek i Dominik Jarosz. Ponadto wystąpili również trzej wychowankowie naszego klubu: Kamil Wałęga, Dominik Paś i Jakub Michałowski.

W poniedziałek biało-czerwoni zagrają z Austrią, która w swoim pierwszym meczu musiała uznać wyższość Słoweńców.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ