Asysta wychowanka

 
2021-05-20

Reprezentacja Polski ma za sobą czwarty mecz w ramach turnieju Beat Covid-19 w Słowenii. W czwartkowy wieczór podopieczni Roberta Kalabera rozegrali swoje najlepsze spotkanie w imprezie, tocząc wyrównany, choć przegrany bój z gospodarzami (1:2). Przy jedynym trafieniu dla biało-czerwonych świetnie spisał się wychowanek JKH GKS Jastrzębie Dominik Paś, który w osłabieniu otworzył drogę do bramki Grzegorzowi Pasiutowi.

Polacy objęli prowadzenie w 6. minucie, gdy Paś powalczył w ataku i zmusił Słoweńców do błędu wykorzystanego przez Pasiuta. Gospodarze zdołali wprawdzie odwrócić wynik już na początku drugiej odsłony, jednak za sprawą dobrej gry Polaków do końca musieli drżeć o wynik.

W meczu ze Słowenią zagrało siedmiu zawodników JKH GKS Jastrzębie: Kamil Górny, Mateusz Bryk, Arkadiusz Kostek, Maciej Urbanowicz, Radosław Nalewajka, Marcin Horzelski i Dominik Jarosz. Ponadto na tafli pojawiło się po raz kolejny trzech naszych wychowanków - Dominik Paś, Kamil Wałęga i Jakub Michałowski.

Warto dodać, że w trakcie zawodów słoweńskiego golkipera niepokoili strzałami m.in. Górny, Jarosz i Nalewajka, a ponadto na samym finiszu meczu świetną okazję do wyrównania miał Urbanowicz, ale nie zdołał przebrnąć przez gąszcz rozpaczliwie interweniujących obrońców gospodarzy.

W piątek o godz. 16:30 Polacy zagrają z Rumunią i tym pojedynkiem zakończą turniej.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ