Kameneu wzmacnia obronę

 
2021-05-24

Miło nam poinformować, iż do JKH GKS Jastrzębie dołącza Jauhenij Kameneu, urodzony w Mińsku 24-letni obrońca reprezentacji Polski, który w poprzednim sezonie był wyróżniającym się zawodnikiem Ciarko STS Sanok. Mający polskie korzenie defensor podpisał z naszym klubem umowę na trzy lata. Witamy w Jastrzębiu!

Jauhenij Kameneu (w j. ros. Jewgienij Kamieniew) urodził się w stolicy Białorusi 4 marca 1997 roku, gdzie rozpoczął przygodę z hokejem. W 2012 roku jako posiadacz Karty Polaka przeniósł się do ojczyzny swojego dziadka, gdzie kontynuował karierę w klubie z Sanoka. Jako zawodnik miejscowych Niedźwiadków świętował mistrzostwo Polski juniorów w latach 2014 i 2015.

Zanim w poprzednim sezonie ponownie zagrał w Sanoku, występował także w UKH Dębica, HKM Zwoleń (Słowacja), HC Detva (Słowacja), SMS U20 Sosnowiec, Polonii Bytom, Comarch Cracovii, HC Preszów (Słowacja) i Podhalu Nowy Targ.

W 2017 roku zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski, do której jest również powoływany obecnie przez selekcjonera Roberta Kalabera.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ