''Zrobić wrażenie w debiucie''

 
2021-05-28

Na łamach oficjalnej strony Champions Hockey League pojawił się artykuł na temat JKH GKS Jastrzębie. Nasz klub debiutuje w tych rozgrywkach jako mistrz Polski. Tytuł materiału jest jednoznaczny: "Jastrzębie chce zrobić wrażenie w debiucie". Wszyscy na to liczymy i zapraszamy do lektury polskiej wersji tego materiału!

Championshockeyleague.com: JASTRZĘBIE WANT TO MAKE AN IMPRESSION ON THEIR DEBUT

JKH GKS Jastrzębie miał niezapomniany sezon - polski klub nie tylko pokonał Comarch Cracovię w rywalizacji o tytuł mistrza Ekstraligi i zapewnił sobie pierwsze w historii mistrzostwo Polski, ale także po raz pierwszy zakwalifikował się do Hokejowej Ligi Mistrzów.

Hokej z udziałem europejskiej elity jest nowością nie tylko dla większości zawodników Jastrzębia, ale stanowi również nowe doświadczenie dla głównego trenera Roberta Kalábera.

- NIEZMIERNIE SIĘ CIESZYMY, ŻE MOŻEMY UCZESTNICZYĆ W TAK PRESTIŻOWYCH ZAWODACH, JAK HOKEJOWA LIGA MISTRZÓW - Robert Kalaber, główny trener JKH GKS Jastrzębie.

"To będzie potężna lekcja dla zawodników i zapewni im mnóstwo doświadczenia. Każdy międzynarodowy mecz to dobra okazja, aby nauczyć się czegoś nowego. Z udziału w CHL skorzystają nie tylko zawodnicy - na tym skorzysta klub, kibice i ogólnie polski hokej. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tak prestiżowych rozgrywkach, jak Champions Hockey League " - powiedział Kaláber, który prowadzi drużynę od 2014 roku.

Jastrzębie zadebiutuje w CHL jeszcze w tym roku i pójdzie w ślady Cracovii i GKS Tychy jako trzecia polska drużyna, która zakwalifikowała się do CHL. GKS Tychy, który brał udział w poprzednich dwóch sezonach CHL, zanotował również pierwsze zwycięstwo polskiej drużyny i miało ono miejsce w poprzedniej edycji.

Kaláber jest także głównym trenerem reprezentacji Polski. Niektórzy z jego zawodników mieli przedłużony sezon i dołączyli do niego na zgrupowaniu kadry.

"Nasi zagraniczni zawodnicy mają przerwę, zaś kilku naszych polskich zawodników dołączyło do mnie na treningach kadry. Inni rozpoczęli indywidualne treningi przed następnym sezonem. Cały zespół powinien znów być razem od połowy lipca".

Do tego czasu kierownictwo klubu ma przed sobą wiele pracy. "Wielu naszych wychowanków zawodników odeszło, więc musimy przegrupować się i przemyśleć cały skład na następny sezon" - powiedział Kaláber. 

Losowanie fazy grupowej CHL odbyło się w środę 19 maja. "Zmierzymy się z kimkolwiek, kogo wylosujemy i nie mamy wymarzonych przeciwników" - powiedział Kaláber przed losowaniem, dodając, że jego drużyna da z siebie wszystko w każdym meczu.

JKH GKS Jastrzębie trafił do grupy H i jeszcze w tym roku zmierzy się z półfinalistami 2018/19 CHL Red Bull Salzburg, Frisk Asker i finalistą ICE-HL HC Bolzano.

Kilku zawodników Jastrzębia dysponuje doświadczeniem, które może pomóc ich drużynie - Maciej Urbanowicz wystąpił w dziesięciu meczach CHL w barwach Cracovii, Zack Phillips zdobył cztery punkty w ośmiu meczach CHL grając dla Nottingham Panthers w sezonie 2017/18 w CHL, a Marek Hovorka grał również na arenie międzynarodowej z HC Košice.

Byli gracze GKS Tychy Marcin Horzelski i Mateusz Bryk również grali w CHL. Nawet bramkarz Patrik Nechvátal stał w bramce w meczu CHL.

"Jesteśmy małym klubem i oczywiście nie wygramy CHL. Ale każdy mecz zaczyna się od 0:0 i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zwyciężyć. Każdy punkt będzie dla nas istotny" - powiedział Kaláber.

"Naszą największą zaletą może być dyscyplina, zbiorowa siła i oddanie. Postaramy się wykorzystać te cechy, aby zaskoczyć naszych bardziej doświadczonych przeciwników. Przekonamy się jeszcze w tym roku" - podsumował Kalaber.

Championshockeyleague.com: JASTRZĘBIE WANT TO MAKE AN IMPRESSION ON THEIR DEBUT

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ