Zmarł Eugeniusz Wróbel

 
2021-07-01

Z wielkim żalem informujemy, iż po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Eugeniusz Wróbel, który w latach 70. i 80. był zawodnikiem, a następnie II trenerem oraz szkoleniowcem młodzieży w GKS Jastrzębie. Składamy wyrazy współczucia Rodzinie Zmarłego, w tym synowi Zbigniewowi oraz wnukowi Kamilowi, którzy także związali swoje sportowe życie z jastrzębskim hokejem.

Eugeniusz Wróbel trafił do sekcji hokeja GKS Jastrzębie już na początku lat siedemdziesiątych. Był jednym z asów drużyny słynnego Jerzego Trójcy, która w 1971 roku wywalczyła historyczny awans do II ligi. Wróbel przyczynił się zresztą do tego sukcesu, strzelając m.in. cztery gole Polonii Bytom (6:2) czy zapisując na swoje konto bramkę w decydującym o awansie spotkaniu ze Zjednoczonymi Września (5:2). Ponadto w kolejnym sezonie Eugeniusz Wróbel wpisał się na listę strzelców w pierwszym zwycięskim spotkaniu GKS Jastrzębie w II lidze przeciw Stoczniowcowi Gdańsk (6:2).

Eugeniusz Wróbel trafił niebawem do sztabu szkoleniowego Jerzego Trójcy, a ponadto zajął się także pracą z jastrzębską hokejową młodzieżą, odnosząc na tej niwie wiele sukcesów. Przyjaciele z tafli wspominali również, iż popularny "Szpanek" w 1978 roku uratował życie bramkarzowi naszej drużyny, który otrzymał potężny cios krążkiem w krtań. To właśnie Eugeniusz Wróbel poszedł z pomocą poszkodowanemu, przywracając mu możliwość oddychania.

Pożegnanie Eugeniusza Wróbla będzie miało miejsce w sobotę, 3 lipca. O godz. 12:00 w kaplicy przy Cmentarzu Komunalnym nastąpi wystawienie ciała Zmarłego, natomiast msza pogrzebowa rozpocznie się o godz. 13:00 w Kościele NSPJ w Zdroju. Eugeniusz Wróbel spocznie na Cmentarzu Parafialnym w Zdroju.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ