Maris zostaje z nami!

 
2021-07-05

Z radością informujemy, iż w kolejnym sezonie barwy JKH GKS Jastrzębie będzie reprezentował Maris Jass! Łotewski defensor podpisał z naszym klubem nową, roczną umowę. Tym samym "łotewska kolonia" na Jastorze to aktualnie trzech hokeistów, ponieważ wraz z Jassem w Jastrzębiu zagrają także Eriks Sevcenko oraz Frenks Razgals.

36-letni obecnie Maris Jass pochodzi z Dyneburga, gdzie przyszedł na świat w 1985 roku. Jest przedstawicielem prawdziwie hokejowej rodziny, bowiem tę dyscyplinę uprawiali też jego ojciec, wujek i kuzyn. Zanim w 2019 roku trafił do JKH GKS Jastrzębie, Maris występował w klubach łotewskich, rosyjskich, słowackich i czeskich, a także w Niemczech, Francji i Włoszech.

Dwa lata temu Maris Jass związał swoje losy z naszym klubem na tyle skutecznie, że w sytuacji nadzwyczajnej, czyli kontuzji Macieja Urbanowicza, przejął na pewien czas opaskę kapitańską. W ciągu dwóch ostatnich sezonów łotewski obrońca rozegrał w barwach JKH GKS Jastrzębie ponad sto ligowych i pucharowych spotkań, w których zapisał na swoje konto pół setki punktów, w tym czternaście bramek. Swoją znakomitą grą i sercem do walki przyczynił się do zdobycia złotego i brązowego medalu Mistrzostw Polski, dwóch Pucharów Polski, Superpucharu Polski i Pucharu Wyszehradzkiego. 

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ