Mistrz zaprezentowany

 
2021-08-21

Koniec sierpnia to czas na prezentację drużyn Jastrzębskiego Klubu Hokejowego GKS Jastrzębie. Tradycyjnie impreza odbyła się w Galerii Zdrój i tym razem trwała dwa dni. W piątkowe popołudnie zaprezentowała się młodzież naszego klubu. W sobotę drużyna seniorów, aktualnych mistrzów Polski.

Świetną promocję hokeja zarówno w piątek i sobotę uatrakcyjniły konkursy i zabawy z nagrodami. O oprawę taneczną zadbała Explozja Tańca, która skutecznie porwała publiczność do zabawy. Kibicom zaprezentowały się także Cheerleaderki JKH GKS. Sympatycy hokeja mieli możliwość zakupu gadżetów klubowych oraz biletów i karnetów w promocyjnej cenie, a także zrobienia zdjęcia z pucharem Mistrzów.

Nowością tegorocznej imprezy był turniej cymbergaja na specjalnych automatach. Do udziału w turnieju zgłosiło się 32 uczestników. W piątek rozgrywana była faza zasadnicza turnieju. Apogeum piątkowych wydarzeń była prezentacja drużyn młodzieżowych Akademii JKH i ich trenerów. W sezonie 2021/22 nasz klub oprócz seniorów reprezentować będą juniorzy młodsi, młodziki, żaki starsze, żaki młodsze, mikrusy i mini hokeiści z naboru.

Zwieńczeniem dwudniowej imprezy była sobotnia prezentacja seniorów mistrza Polski. Zanim jednak na głównej scenie pojawili się bohaterowie dnia, przez niemal trzy godziny trwała wspaniała zabawa. Kibice mieli możliwość porozmawiania z zawodnikami, zrobienia zdjęć czy zdobycia autografów. Jednocześnie rozgrywana była faza play-off turnieju cymbergaja.

W końcu nastąpił punkt kulminacyjny. Najpierw na scenie pojawili się i zabrali głos goście: gospodarz miasta, Prezydent Anna Hetman oraz przewodniczący Rady Miasta Piotr Szereda, którzy wyrazili słowa uznania dla dokonań klubu oraz złożyli życzenia dalszych sukcesów. Następnie prezes Kazimierz Szynal i wiceprezes Janusz Antończyk zaprosili na nowy sezon zmagań ligowych i pucharowych. Oby nowy sezon był równie udany jak ten poprzedni - zakończył sternik JKH. Mam nadzieję, że przy udziale naszych znakomitych kibiców damy radę i nikogo się nie wystraszymy - stwierdził wiceprezes.

Po przemówieniach do akcji wkroczyli seniorzy, zapowiadani przez Roberta Krzyżaniaka. Na podium kolejno wchodzili zawodnicy pierwszej drużyny oraz członkowie sztabu trenerskiego, oklaskiwani przez zgromadzonych sympatyków hokeja. Zawodnicy zapewnili, że są dobrze przygotowani do nowego sezonu, a ciężko przepracowany okres przygotowawczy ma zaprocentować dobrymi wynikami drużyny.

Po prezentacji rozegrany został wielki finał turnieju cymbergaja. W finale zagrały Marta i Julia. Mecz przysporzył wielu emocji. Regulaminowy czas gry i dogrywka nie wystarczyły do wyłonienia zwycięzcy. O wygranej zdecydował złoty gol. Po zaciętym boju główna nagroda, gra Stiga Hockey Stanley Cup trafiła do Julii Zawolik. Gratulujemy!

Sezon hokejowy z historycznym udziałem naszych hokeistów w rozgrywkach Ligi Mistrzów coraz bliżej. Już teraz serdecznie zapraszamy do wspierania dopingiem naszych drużyn szczególnie na lodowisku jak i przed ekranami monitorów, telewizorów i smartfonów. Na początek zmagania w fazie grupowej elitarnej Ligi Mistrzów. W piątek 3 września na Jastorze podejmiemy włoskie HC Bolzano.

Fot. Magdalena Kowolik

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ