Karne dla Poruby

 
2021-08-24

W przedostatnim sparingu przed zbliżającym się sezonem ligowym i pucharowym jastrzębscy hokeiści przegrali z czeską Porubą. Tym samym hokeiści z Ostrawy zrewanżowali się za porażkę u siebie. Spotkanie było niezwykle wyrównane. Do wyłonienia zwycięzcy niezbędne okazały się rzuty karne.

Jastrzębianie do meczu przystąpili osłabieni brakiem głównego trenera i sześciu kadrowiczów, którzy w Bratysławie oczekują na rozpoczęcie turnieju decydującego o awansie na ZIO. Na lodzie po raz pierwszy w letnim okresie przygotowawczym zaprezentował się Martin Kasperlik.

Mecz w 5. minucie celnym trafieniem otworzyli goście z Czech. Odpowiedź nastąpiła dwie minuty później. Do bramki gości trafił Samuel Mlynarovic. Hokeiści Poruby prowadzenie odzyskali w 12. minucie i do końca tercji go nie oddali.

Po przerwie wystarczyło 35 sekund a na tablicy wyników znów był remis. Piękną akcję Bahaleisha, Kasperlik, Rac wykończył słowacki napastnik. Potem okazji do zdobycia kolejnych bramek nie brakowało po jednej i drugiej stronie lodowiska. Gole jednak nie padły bo na wysokości zadania staneli bramkarze. W 30. minucie doskonałej sytuacji oko w oko z golkiperem gości nie wykorzystał Martin Kasperlik. Dopiero rzut karny podyktowany w ostatniej minucie drugiej tercji przyniósł bramkę przyjezdnym.

Po przerwie ponownie wyrównali jastrzębianie. W połowie trzeciej tercji do bramki trafił Frenks Razgals. Łotewski napastnik mógł w 52. minucie dać prowadzenie gospodarzom. Jednak nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Do końca regulaminowego czasu więcej goli nie padło. Po końcowej syrenie trenerzy zdecydowali o rozegraniu konkursu rzutów karnych. Goście z Poruby wykorzystali jeden z najazdów i wygrali cały mecz.

Przed hokeistami JKH został do rozegrania jeszcze jeden test mecz. W czwartek na wyjeździe skrzyżują kije z czeskimi Jastrzębiami z Prościejowa. Będzie to okazja do rewanżu za domową porażkę na początku sierpnia.

24 sierpnia 2021, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie - HC RT TORAX Poruba 2011 3:4 k. (1:2, 1:1, 1:0, k. 0:1)
0:1 Guman (Zovinec) 4:42
1:1 Mlynarovic (Razgals) 6:30
1:2 Stloukal 11:07
2:2 Rac (Kasperlik, Bahaleisha) 20:35
2:3 Korkiakoski 39:22, rzut karny
3:3 Razgals (Jass) 49:37
3:4 Bitten decydujący rzut karny

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal - Bahalejsza, E. Sevcenko, Bashirov Rac, Kasperlik - Jass, Gimiński, Razgals, Mlynarovic, Kalns - Horzelski, Pavlovs, Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka - Wróblewski, A. Ševčenko, Płachetka, Pelaczyk.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ