Po historyczne zwycięstwo!

 
2021-10-05

Po niezwykle intensywnej dawce ekstraligi wracamy do europejskich pucharów! We wtorkowy wieczór JKH GKS Jastrzębie podejmie Frisk Asker, a stawką rywalizacji z mistrzem Norwegii będzie trzecie miejsce w grupie Champions Hockey League. Liczymy, że dzielna ekipa trenera Roberta Kalabera znów dostarczy nam wielkich emocji! Zapraszamy na Jastor! Bądźcie z naszą drużyną i niech okrzyk "Jastrzębie, Jastrzębie" usłyszą nawet nad fiordami!

Frisk Asker to jeden z najstarszych norweskich klubów. Czterokrotny mistrz kraju ma niemal stuletnią tradycję (1922), przy czym sekcja hokeja założona została w latach trzydziestych. Dodajmy, dla drużyny spod Oslo tegoroczny występ w CHL jest drugim w dziejach. Frisk zadebiutował w kontynentalnej elicie w sezonie 2019/20, jednak wówczas nie doczekał się wygranej, ponosząc sześć porażek z drużynami ze Szwajcarii, Finlandii i Austrii. Tegoroczną edycję Norwegowie rozpoczęli co najwyżej średnio, wysoko przegrywając u siebie z Red Bull Salzburg i HC Bolzano. O sile zespołu 32-letniego trenera Jan Andre Aaslanda Austriacy i Włosi przekonali się dopiero na własnych taflach, gdzie Frisk najpierw napsuł krwi "Bykom", a następnie odniósł historyczne zwycięstwo nad "Lisami".

W CHL 2021/22 Frisk Asker występuje jako najlepsza drużyna Norwegii, przy czym warto wiedzieć, że miniony sezon we Fjordkraft Ligaen został przerwany z uwagi na tzw. epidemię koronawirusa, a klasyfikacji dokonano na podstawie średniej zdobytych punktów. W obecnych rozgrywkach ekipa z Asker zajmuje lokatę w środku tabeli z dorobkiem 14 pkt. w ośmiu meczach. Do prowadzącego Stjernen Frisk traci cztery oczka.

Czy JKH GKS Jastrzębie będzie w stanie zatrzymać coraz lepiej spisujących się Norwegów? Na pewno byłoby o to łatwiej miesiąc temu. Teraz przed nami dwa bardzo trudne spotkania, których stawką będzie trzecie miejsce w grupie oraz, miejmy nadzieję, pierwsze historyczne zwycięstwo. Trener Robert Kalaber nie ukrywa niedosytu sytuacją, w której jego podopieczni grają ciekawie dla oka, ale nie zbierają punktów. Biorąc jednak pod uwagę przełamanie w ofensywie, które miało miejsce w ostatnich pojedynkach ligowych, możemy chyba być umiarkowanymi optymistami.

Jeśli chodzi o sytuację kadrową, to jak doskonale wiemy, w naszych szeregach zabraknie niestety Marisa Jassa. Twardy Łotysz ma złamaną kość strzałkową, a zatem będzie zmuszony wspierać kolegów jedynie duchem. Pozostali gracze są do dyspozycji Kalabera, który zapewne ma już gotową metodę na pokonanie naszych norweskich gości.

Przypominamy, że meczem z Frisk Asker rozpoczynamy akcję docenienia najwierniejszych kibiców naszego klubu. Ten, kto zakupi bilet na mecz z Norwegami, będzie mógł liczyć na rabat w cenie wejściówki na mecze polskiej ekstraligi. Zachęcamy do udziału w akcji!

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ