Zwycięstwo na piątkę!

 
2021-11-23

W znakomity sposób nasz zespół "odkupił winy" za nieudany występ przeciw liderowi, gromiąc we wtorkowy wieczór na wyjeździe Energę Toruń 5:0 (1:0, 1:0, 3:0). To prawdziwie łotewski dzień w JKH GKS Jastrzębie, bowiem aż cztery gole były autorstwa zawodników znad Dźwiny, którzy zanotowali także łącznie sześć asyst. Brawo!

W pierwszej i drugiej tercji oglądaliśmy po jednym trafieniu, których autorami byli Vitalijs Pavlovs i Egils Kalns. Pavlovs otworzył wynik już w 6. minucie, natomiast Razgals wykorzystał świetne podanie Martina Kasperlika na wolne pole. Dodajmy, że druga z bramek dla JKH GKS powinna była paść wcześniej, jednak podopieczni Roberta Kalabera przegrali dwa pojedynki sam na sam z Conradem Molderem podczas gry w... osłabieniu.

O okazałym triumfie na Tor-Torze zadecydowała trzecia odsłona. Już po 27 sekundach gumę w siatce po raz trzeci umieścił Roman Rac, po fatalnym błędzie rywali w defensywie. W 52. minucie obejrzeliśmy gola z gatunku "tafle świata", gdy jastrzębianie fantastycznie rozegrali przewagę, a krążek "jak po sznurku" powędrował do Artursa Sevcenki, któremu pozostało dopełnić formalności. Rezultat ustalił dwie minuty później jego brat, przy czym tutaj nieco pecha miał Molder, któremu guma pechowo zatańczyła wokół ubioru.

Zwycięstwo w Toruniu powoduje, że JKH GKS wraca na czwarte miejsce ze stratą siedmiu punktów do wicelidera z Oświęcimia, który w najbliższy piątek zawita na Jastor.

23 listopada 2021, Toruń, 18:30
KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
0:1 Pavlovs (Kamienieu, E. Sevcenko) 05:19
0:2 Razgals (Kasperlik, E. Sevcenko) 30:19
0:3 Rac 40:27
0:4 A. Sevcenko (Razgals, E. Sevcenko) 51:10, 5/4
0:5 E. Sevcenko (Razgals, Kasperlik) 53:25

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal - Horzelski, Górny, Urbanowicz, Rac, Kalns - Kamienieu, E. Sevcenko, Kasperlik, Pavlovs, Razgals - Kostek, Matusik, A. Sevcenko, Jarosz, R. Nalewajka - Gimiński, Wróblewski, Pelaczyk, Płachetka, Bashirov.

Strzały: 23 - 28 / Kary: 6 min - 10 min / Widzów: 720.
Sędziowali: Michał Baca, Krzysztof Kozłowski (główni) oraz Mateusz Bucki, Mateusz Kucharewicz (liniowi).

Zadanie „Udział w szkoleniu i rozgrywkach drużyny seniorów JKH GKS Jastrzębie” dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ