Czy mistrz zatrzyma lidera?

 
2022-01-05

Przed naszym zespołem jeden z najtrudniejszych i najważniejszych testów na długim finiszu fazy zasadniczej. W czwartkowy wieczór JKH GKS Jastrzębie zagra na wyjeździe z liderem z Oświęcimia i ten hit okrasi 33. kolejkę ekstraligi. Niecodzienny termin pojedynku jest rzecz jasna związany z bezpłatną transmisją w serwisie Youtube Polskiego Hokeja. Miejmy nadzieję, że mecz przy Chemików będzie wspaniałą reklamą naszej dyscypliny!

Aktualnie Re-Plast Unia Oświęcim jest zdecydowanym liderem tabeli z przewagą dziesięciu oczek nad GKS Katowice, który zaliczył ostatnio małą zadyszkę. Z kolei plasujący się na trzecim miejscu jastrzębianie tracą do podopiecznych Toma Coolena piętnaście oczek. To efekt bardzo równej formy Unitów, którzy od drugiego tygodnia października przegrali w PHL tylko... raz, półtora miesiąca temu w Sanoku. Nie może zatem dziwić, iż wobec falującej dyspozycji rywali Unia zbudowała sobie tak poważną przewagę.

Niemniej, zawodnicy i kibice z Oświęcimia mogą czuć spory niedosyt, bowiem ligowa passa nie przełożyła się jeszcze na trofea. Serię wygranych w ekstralidze przerwały porażki w Superpucharze Polski i Pucharze Polski, a nas musi cieszyć, iż w tym pierwszym przypadku stało się tak za sprawą podopiecznych Roberta Kalabera. Niestety, potem Unici dokonali srogiego rewanżu, wygrywając u siebie 5:2 i, co było szczególnie dotkliwe, 5:1 na Jastorze.

Styczeń to jednak zupełnie nowe rozdanie. W naszym zespole ustąpiła już plaga kontuzji, a ponadto do ekipy dołączył Dominik Paś, który w swoim ponownym debiucie we wtorek zdobył dwie bramki. JKH GKS Jastrzębie ma za sobą ważne derbowe wygrane z GKS Tychy i GKS Katowice, a zatem będzie chciał pójść za ciosem. Trener Kalaber ma już zapewne w zanadrzu koncepcję, jak przerwać passę lidera. Miejmy nadzieję, że znajdzie ona przełożenie na to, co będzie działo się na lodzie.

Na koniec warto wspomnieć, iż twórca ostatnich sukcesów ligowych Unii Tom Coolen nie poprowadzi w czwartek swoich podopiecznych. Kanadyjczyk musiał wyjechać na tydzień do ojczyzny z powodów osobistych, w związku z czym Unią dowodzić będzie Piotr Sarnik.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2021/2022


RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM
33. KOLEJKA
6.01.2022, godz. 18.00
TRANSMISJA

JKH GKS JASTRZĘBIE

2021/22
OŚWIĘCIM
OGÓŁEM EKSTRALIGA
OGÓŁEM OŚWIĘCIM
2021/22
3
(3-0-0)
21
(19-1-1)
36
(30-3-3)
ZWYCIĘSTWA
40
(35-4-1)
18
(16-2-0)
0
14 116 222 BRAMKI 240 100 5

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach - dogrywce - karnych

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ