Zdrastwuj, Gleb!

 
2022-01-17

Miło nam poinformować, iż do ekipy trenera Roberta Kalabera dołączył Gleb Bondaruk. 23-letni rosyjski napastnik rodem z syberyjskiego Norylska podpisał umowę do końca bieżącego sezonu. Witamy w JKH GKS Jastrzębie!

Gleb Bondaruk ma za sobą występy w dwóch polskich klubach. Przed sezonem 2020/21 trafił do Energi Toruń, skąd przed bieżącymi rozgrywkami przeszedł do Tauron Podhala Nowy Targ. W ekipie Szarotek zdobył w 28 meczach 19 pkt. za dziewięć bramek i dziesięć asyst, co czyniło go najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny trenera Andrieja Gusowa.

Przygodę z hokejem urodzony 4 sierpnia 1998 roku w Norylsku Gleb Bondaruk rozpoczął w SKA Sankt-Petersburg. Poza ekipą znad Newy występował też w młodzieżowych zespołach okolicznych klubów Karelii Kondopoga i Wariagów Wsiewołożsk. Następnie już jako senior zadebiutował w 2018 roku w Wyższej Hokejowej Lidze w barwach HK Sarow. W sezonie 2019/20 kontynuował karierę w ukraińskim HK Krzemieńczuk, skąd trafił do Polskiej Hokej Ligi.

- Pozyskanie Gleba Bondaruka ma wzmocnić siłę ofensywną naszego zespołu. Wiemy, co potrafi ten zawodnik, ponieważ z dobrej strony pokazał się zarówno w Toruniu, jak i Nowym Targu. Liczymy, że Gleb szybko zaaklimatyzuje się w naszej szatni i już w najbliższym meczu zaprezentuje pełnię swoich umiejętności - powiedział dyrektor sportowy JKH GKS Jastrzębie Leszek Laszkiewicz.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ