Zdrastwuj, Pawieł!

 
2022-01-31

Miło nam poinformować, iż do JKH GKS Jastrzębie dołączył Pawieł Jelszańskij, który ostatnio występował w Tauron Podhalu Nowy Targ. Rosły obrońca rodem z Sankt-Petersburga będzie występował w naszym zespole do końca bieżącego sezonu. Witamy w Jastrzębiu i życzymy "mnogo uspiechow"!

Pawieł Jelszańskij (angielska transkrypcja - Pavel Yelshansky) urodził się 19 sierpnia 1997 roku w mieście nad Newą. Tu stawiał pierwsze hokejowe kroki w SKA Sankt-Petersburg. Do 2018 roku reprezentował barwy miejscowego Dynama, w którego barwach zadebiutował w Wyższej Hokejowej Lidze (zaplecze KHL). Następnie grał dla klubów z Permu, Angarska, Tambowa i Orska, po czym spróbował swoich sił w kazachskim HK Aktobe.

Z tego ostatniego klubu trafił wraz z końcem minionego roku do Tauron Podhala Nowy Targ. Jako zawodnik "Szarotek" przyjechał niedawno na Jastor, ale tego spotkania nie zapisze w rubryce udanych. Jelszańskij zdołał jednak zwrócić na siebie uwagę podczas spotkań z Ciarko STS Sanok oraz Comarch Cracovią, w których zdobył w sumie trzy gole.

Zdrastwuj Pawieł! 

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ