Jutro zagramy o złoto!

 
2022-04-02

Fantastyczne wieści dotarły do nas ze Stadionu Zimowego w Tychach! Ekipa młodzików JKH GKS Jastrzębie rozgromiła w półfinale Mistrzostw Polski U16 Podhale Nowy Targ 8:0 (3:0, 1:0, 4:0) i tym samym w niedzielę zagra z Niedźwiadkami Sanok o złoty medal! Przypomnijmy że w czwartek w fazie grupowej podopieczni Mariusza Bernackiego pokonali tego rywala 6:4. Panowie, życzymy powtórki!

Jastrzębianie znakomicie rozpoczęli sobotni półfinał, już w pierwszej tercji aplikując "Szarotkom" trzy bramki autorstwa Sebastiana Wojciechowskiego, Mikołaja Osiadłego i Dzianisa Feltsirowicza. W drugiej odsłonie ostatni z wymienionych dołożył czwartą bramkę, zaś w ostatnim kwadransie... cztery "kropki nad i" postawili kolejno: Maciej Poręba, Sebastian Wojciechowski, Łukasz Misiak i Patryk Bagiński, który ustalił wynik meczu podczas gry w osłabieniu.

W drugim półfinale gospodarze zmagań o medale, MOSM Tychy, ponieśli pierwszą porażkę w turnieju, przegrywając 2:3 (0:0, 2:1, 0:2) ze wspomnianą drużyną z Sanoka. Decydujący o zwycięstwie Niedźwiadków gol padł w 58. minucie.

Finał w Tychach oznacza, że nasz zespół jest pewien co najmniej srebrnego medalu. Tym samym nasza młodzież z Akademii JKH na finiszu sezonu ma już zapewnione dwa miejsca na podium, bowiem wcześniej brąz w Oświęcimiu wywalczyły żaki starsze (U14). Oczywiście wszyscy życzymy sobie, aby niedzielna zdobycz młodzików była z tego najcenniejszego kruszcu!

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Fundacji JSW pt: "Wychowujemy przyszłych reprezentantów - rozwój Akademii JKH GKS Jastrzębie".

Fot. PolskiHokej.tv

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ