Cenne srebro za granicą

 
2022-04-12

Nasza ekipa młodzików ma za sobą udany występ w międzynarodowym turnieju w czeskim Prościejowie, gdzie po bardzo zaciętym meczu o pierwsze miejsce ostatecznie musiała zadowolić się wicemistrzostwem. W ramach zawodów jastrzębianie pokonali drużyny czeską i słowacką.

Podopieczni Mariusza Bernackiego rozpoczęli zmagania od pogromu sprawionego w drużynie gospodarzy (8:1), notabene także Jastrzębiom. Następnie nasi mistrzowie Polski rozgromili słowacką Iskrę Partizanske (11:4), zaś w trzecim spotkaniu zremisowali z Wilkami z Czeskiego Cieszyna (2:2).

Nieco lepszym bilansem po trzech meczach mógł pochwalić się HC Frydek-Mistek, który odniósł trzy zwycięstwa. W rezultacie nasz ostatni pojedynek z drużyną spod Lysej Hory decydował o pierwszym miejscu. Nasi młodzicy źle weszli w pojedynek przegrywając 0:2, ale następnie zdołali zdobyć trzy gole. Niestety, na finiszu lepsi okazali się Czesi, ostatecznie triumfując 4:3.

- To był szybki i dynamiczny mecz, godny miana zmagań o pierwszą lokatę. Tempo i akcje obu zespołów mogły się podobać - ocenił trener Mariusz Bernacki.

Zadanie "Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży Akademii JKH GKS Jastrzębie" dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.

Wyniki turnieju
HC Frydek-Mistek – Jestrzebi Prościejów 7:1
Vlci Czeski Cieszyn – Iskra Partizanske 8:2
JKH GKS Jastrzębie – Jestrzebi Prościejów 8:1
HC Frydek-Mistek – Vlci Czeski Cieszyn 9:4
Iskra Partizanske – JKH GKS Jastrzębie 4:11
Jestrzebi Prościejów – Vlci Czeski Cieszyn 4:3
Iskra Partizanske – HC Frydek-Mistek 2:6
JKH GKS Jastrzębie – Vlci Czeski Cieszyn 2:2
Iskra Partizanske – Jestrzebi Prościejów 2:7
HC Frydek-Mistek – JKH GKS Jastrzębie 4:3

Tabela
1. HC Frydek-Mistek – 8 pkt.
2. JKH GKS Jastrzębie – 5 pkt.
3. Jestrzebi Prościejów – 4 pkt.
4. Vlci Czeski Cieszyn – 3 pkt.
5. Iskra Partizanske – 0 pkt.

Kadra: Jakub Futryk, Kacper Michalski, Patryk Bagiński, Oskar Bożerockij, Dzianis Feltsirovich, Patrik Lenkovskij, Michał Leszko, Szymon Mysłowski, Jakub Onak, Maciej Poręba, Jan Śnieżek, Karol Tymcio, Sebastian Wojciechowski, Mikołaj Osiadły, Natan Gołofit, Wikor Zając, Jakub Czyż.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ