Zapraszamy na Finał Karpackiej!

 
2022-04-22

Przed nami ostatni akord sezonu 2021/22. Od 26 do 28 kwietnia JKH GKS Jastrzębie będzie gospodarzem wielkich finałów Karpackiej Młodzieżowej Hokej Ligi (CJHL) U16. Gośćmi naszych mistrzów Polski będą drużyny z Litwy, Ukrainy, Czech i Słowacji, a także z Tychów i Nowego Targu. Zapraszamy na Jastor!

Od wtorku do czwartku tafla naszego lodowiska przeżyje prawdziwe oblężenie, bowiem spotkania między młodzikami JKH GKS Jastrzębie, Kryżynki Kijów, Tyskich Lwów, Żalgirisu Kowno, MHA Martin, Podhala Nowy Targ i Pilsen Wolves toczyć się będą od rana do wieczora. Wszystkie te drużyny zagrają w systemie "każdy z każdym", a stawką rywalizacji będą aż dwa trofea! Pierwsze to nagroda za wygranie turnieju na Jastorze, natomiast drugie dotyczy stricte Ligi Karpackiej.

Takie rozwiązanie narzuca obecnie panująca sytuacja międzynarodowa. Z uwagi na wojnę na Ukrainie drużyny zza Buga mają utrudnioną możliwość uczestnictwa w rozgrywkach. Niestety, do Jastrzębia-Zdroju nie będą mogli przyjechać zwycięzcy jednej z grup eliminacyjnych, hokeiści SDJuSSzOR Charków, którzy aktualnie przebywają w Norwegii i z powodu komplikacji wizowych nie dotrą na Jastor. 

Dlatego też w finale Ligi Karpackiej de facto uczestniczyć będą tylko cztery zespoły które wywalczyły awans na tafli (Żalgiris, Kryżynka, Podhale, JKH GKS). Dodajmy, że zgodnie z przepisami ekipa z Kowna rozpocznie imprezę z dorobkiem trzech punktów, zaś kijowianie, nowotarżanie i jastrzębianie - odpowiednio z dwoma, dwoma i jednym oczkiem. To bonus za zdobycie pierwszego, drugiego lub trzeciego miejsca w grupach eliminacyjnych.

Pozostali uczestnicy naszej imprezy (Tyskie Lwy, Martin, Pilsen) to goście CJHL i zgodnie z obowiązującym regulaminem rywalizacja z nimi nie będzie zaliczać się do klasyfikacji Ligi Karpackiej. Aby jednak nie byli oni zmuszeni do wyłącznie towarzyskich pojedynków, organizatorzy prowadzić będą osobną klasyfikację całego turnieju w Jastrzębiu-Zdroju.

Dodajmy że do finałów Karpackiej Młodzieżowej Hokej Ligi awansowali także nasi hokeiści z grupy żaków starszych, jednak rozgrywki CJHL U14 zostały przełożone na późniejszy termin.

Zachęcamy do wsparcia naszych młodych hokeistów! To prawdziwe hokejowe ostatki, po których przyjdzie nam czekać na następne mecze do późnego lata.

26 kwietnia 2022
08.00 JKH GKS Jastrzębie - Kryżynka Kijów
09.20 Tyskie Lwy Tychy - HC Żalgiris Kowno
11.50 MHA Martin - JKH GKS Jastrzębie
13.10 Kryżynka Kijów - MMKS Podhale Nowy Targ
14.30 Pilsen Wolves - Tyskie Lwy Tychy
15.50 HC Żalgiris Kowno - MHA Martin
17.10 MMKS Podhale Nowy Targ - Pilsen Wolves

27 kwietnia 2022
08.00 HC Żalgiris Kowno - Pilsen Wolves
09.20 JKH GKS Jastrzębie - MMKS Podhale Nowy Targ
11.50 Tyskie Lwy Tychy - MHA Martin
13.10 Kryżynka Kijów - HC Żalgiris Kowno
14.30 Pilsen Wolves - JKH GKS Jastrzębie
15.50 MMKS Podhale Nowy Targ - Tyskie Lwy Tychy
17.10 MHA Martin - Kryżynka Kijów

28 kwietnia 2022
08.00 MHA Martin - MMKS Podhale Nowy Targ
09.20 Kryżynka Kijów - Pilsen Wolves
10.40 JKH GKS Jastrzębie - Tyskie Lwy Tychy
12.00 MMKS Podhale Nowy Targ - HC Żalgiris Kowno
13.20 Pilsen Wolves - MHA Martin
14.40 Tyskie Lwy Tychy - Kryżynka Kijów
16.00 HC Żalgiris Kowno - JKH GKS Jastrzębie

Zadanie "Międzynarodowe konfrontacje drogą do sukcesu Akademii JKH GKS Jastrzębie" zostało dofinansowane przez Fundację JSW.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ