Zwycięska inauguracja

 
2022-04-27

Prowadzona przez Roberta Kalabera reprezentacja Polski rozpoczęła Mistrzostwa Świata Dywizji 1B w Tychach od pewnego zwycięstwa z Estonią 3:0 (1:0, 1:0, 1:0). Wynik zawodów otworzył wychowanek JKH GKS Jastrzębie Kamil Wałęga, zaś przy drugiej z bramek asystował nasz napastnik Dominik Paś.

Biało-czerwoni byli stroną przeważającą i wygrali zasłużenie, ale zarazem wyraźnie starali się oszczędzać siły na kolejne pojedynki. Cieszyć musi czyste konto Johna Murray'a, do czego swoją "cegiełkę" dołożyli trzej obrońcy JKH GKS Jastrzębie, którzy wystąpili w pierwszej i drugiej formacji reprezentacji Polski, czyli Mateusz Bryk, Kamil Górny i Arkadiusz Kostek. 

Jak wspomnieliśmy wyżej, obok nich przeciw w Estonii zagrał Dominik Paś, który w 30. minucie brał udział w bramkowej akcji zakończonej trafieniem Pawła Zygmunta. Z kolei Kamil Wałęga (obecnie MHK Liptowski Mikulasz), który znalazł się w kadrze zastępując Grzegorza Pasiuta, w pierwszej tercji wpisał się na listę strzelców i tym samym potwierdził bardzo dobrą formę z mijającego sezonu.

W drugim z wtorkowych meczów Japonia rozbiła Serbię 8:0. Następne spotkania mistrzostw w środę, natomiast Polacy ponownie pojawią się na Stadionie Zimowym w czwartek w pojedynku z Ukrainą.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ