Brawo, ''Pasiu''!

 
2022-04-29

Prowadzona przez Roberta Kalabera reprezentacja Polski pokonała w czwartkowy wieczór po dogrywce Ukrainę 3:2 (2:1, 0:0, 0:1, d. 0:0, k. 2:1), odnosząc tym samym drugie zwycięstwo w Mistrzostwach Świata Dywizji 1B w Tychach. Dwie bramki dla biało-czerwonych strzelił nasz napastnik Dominik Paś!

Popularny "Pasiu" pokonał ukraińskiego golkipera w 13. oraz 18. minucie i były to jedyne dwa trafienia Polaków w regulaminowym czasie gry. Dominik mógł także dołożyć również trzeciego gola w ostatniej tercji, ale do skompletowania hat-tricka zabrakło mu nieco szczęścia.

Warto dodać, że przy pierwszym z goli asystę zaliczył Mateusz Bryk, który wraz z Pasiem wystąpił w pierwszej formacji. Ponadto przeciw Ukrainie w drugiej piątce zagrali Kamil Górny i Arkadiusz Kostek, a także wychowanek naszego klubu Kamil Wałęga.

Po dwóch spotkaniach Polacy mają na swoim koncie pięć punktów, zajmując drugie miejsce ze stratą jednego "oczka" do prowadzącej Japonii. W piątek nasza reprezentacja zagra z teoretycznie najsłabszą w dywizji Serbią, zaś w niedzielę stoczy decydujący o awansie bój z Japończykami.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ