Polska na zapleczu elity!

 
2022-05-02

Prowadzona przez Roberta Kalabera reprezentacja Polski przełamała wieloletni impas i awansowała do Dywizji 1A! Biało-czerwoni wracają na zaplecze elity za sprawą zwycięstwa w Mistrzostwach Świata 1B w Tychach, które podsumowali niedzielną wygraną z Japonią 2:0 (0:0, 1:0, 1:0). Pierwszy gol był zasługą defensorów JKH GKS Jastrzębie Arkadiusza Kostka i Mateusza Bryka!

Podczas turnieju w Tychach Polacy nie zaznali goryczy porażki, pokonując kolejno Estonię (3:0), Ukrainę (3:2 k.), Serbię (10:2) i Japonię (2:0). Choć gospodarze uważani byli za faworytów, to na brak emocji i zwrotów akcji nie mogliśmy narzekać. Najtrudniejsze boje przyszło naszej reprezentacji stoczyć z Ukraińcami i Japończykami, ale ekipa Kalabera wyszła z nich zwycięsko i tym samym wygrała imprezę na Stadionie Zimowym.

Dla jastrzębskich kibiców dodatkowym powodem do radości jest fakt, iż zawodnicy JKH GKS Jastrzębie należeli do wyróżniających się postaci turnieju. W Mistrzostwach Świata 1B zagrali: Dominik Paś, Arkadiusz Kostek, Kamil Górny i Mateusz Bryk, a także wychowanek naszego klubu Kamil Wałęga.

Najskuteczniejszy okazał się Paś, który zdobył trzy gole (w tym dwa w kluczowym meczu z Ukrainą) oraz dołożył jedną asystę. Dwie bramki i jedną asystę zapisał na swoje konto Kamil Wałęga, a w gronie punktujących znaleźli się też nasi obrońcy Arkadiusz Kostek (gol) i Mateusz Bryk (dwie asysty), który zaliczył także jeden z lepszych bilansów plus/minus na poziomie +7. To właśnie Bryk i Kostek przeprowadzili akcję, która w 26. minucie otworzyła wynik niedzielnych zawodów z Japonią.

Gratulujemy naszym zawodnikom oraz trenerowi Robertowi Kalaberowi zrealizowania celu na te mistrzostwa, jakim był awans do wyższej dywizji!

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ