Witaj w domu, Jakub!

 
2022-05-23

Z radością informujemy, że do JKH GKS Jastrzębie po trzyletniej przygodzie z Zagłębiem Sosnowiec powraca nasz wychowanek, Jakub Blanik. Waleczny napastnik nabył w minionych latach sporo ekstraligowego doświadczenia, które bez wątpienia przyda mu się w szeregach ekipy trenera Roberta Kalabera. Witaj w domu, Jakub!

Jakub Blanik urodził się 17 marca 2001 roku. Przez wiele lat występował w kolejnych drużynach młodzieżowych JKH GKS Jastrzębie, będąc liderem w wielu z nich. W 2013 roku grał w złotej drużynie żaków starszych, która zdobyła pamiętne mistrzostwo Polski na Jastorze, gdzie jego kolegami z drużyny byli m.in. Dominik Paś czy Kamil Wałęga.

Mimo stosunkowo przeciętnych warunków fizycznych Blanik doskonale potrafił radzić sobie z silniejszymi rywalami, korzystając z przewagi boiskowego sprytu i świetnego przeglądu pola. W sezonie 2017/2018 zadebiutował w ekstraligowej drużynie trenera Kalabera, zaś w 2019 roku przeszedł do Zagłębia Sosnowiec, występując zarówno w ekstralidze, jak i w Młodzieżowej Hokej Lidze. Ma za sobą także występy w kadrze narodowej w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata U18 i U20.

Warto dodać, że wujkiem, a zarazem... ojcem chrzestnym Jakuba jest słynny gimnastyk Leszek Blanik, złoty medalista olimpijski z Pekinu.

Umowa z zawodnikiem będzie obowiązywać przez kolejny sezon. Jakubowi życzymy samych sukcesów w macierzystym klubie oraz dalszego udanego rozwoju hokejowej kariery!

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ