Laipni ludzam, Antons!

 
2022-05-25

Miło nam poinformować, iż "łotewska kolonia" w JKH GKS Jastrzębie powiększyła się o kolejnego zawodnika. Do naszego zespołu dołączył niespełna 22-letni napastnik rodem z Rygi, Antons Sinegubovs. Ten mierzący 190 cm wzrostu bardzo obiecujący hokeista ma za sobą grę w rosyjskiej Młodzieżowej Hokejowej Lidze oraz Alpejskiej Lidze Hokejowej, a także debiut w juniorskiej reprezentacji Łotwy. Laipni ludzam, Antons!

Antons Sinegubovs urodził się 8 czerwca 2000 roku w Rydze. W stolicy swojej ojczyzny po raz pierwszy zagrał w hokeja, a w barwach macierzystego HK Ryga występował aż do 2021 roku. Zdążył wprawdzie zadebiutować w łotewskiej ekstraklasie (jako 16-latek), jednak najwięcej meczów zaliczył we wspomnianej Młodzieżowej Hokejowej Lidze (MHL) w Rosji, gdzie drużyna z Rygi była jedną z kilku zagranicznych ekip. W tejże MHL Sinegubovs rozegrał ponad dwieście spotkań, zaliczając niemal sto punktów.

Jako zawodnik HK Ryga został powołany do łotewskiej młodzieżówki na Mistrzostwa Świata U20 w 2020 roku rozgrywane na Białorusi, gdzie zdobył gola w meczu przeciw Słowenii (9:1). Przed minionym sezonem postanowił wyruszyć zagranicę, grając dla austriackiego EK Zeller Eisbären w austriacko-włosko-słoweńskiej Alpejskiej Hokejowej Lidze. Sinegubovs w 48 spotkaniach tych rozgrywek strzelił 15 bramek i asystował przy kolejnych 26.

Witamy w Jastrzębiu, Antons! Życzymy sukcesów, zdrowia i podobnej skuteczności, jak w barwach klubów z Rygi i Zell am See.

Fot. engmhl.khl.ru

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ