Laipni ludzam, Raivo!

 
2022-05-26

Z radością informujemy, że do drużyny trenera Roberta Kalabera dołącza kolejny ofensywny zawodnik rodem z Łotwy! Wraz z Gvido Jansonsem oraz Antonsem Sinegubovsem znad Dźwiny do JKH GKS trafia Raivo Freidenfelds, 22-letni mierzący 189 cm wzrostu wychowanek doskonale nam znanego klubu z Lipawy. W poprzednim sezonie, podobnie jak Antons, Raivo grał w Alpejskiej Lidze Hokejowej. Laipni ludzam, Raivo!

Raivo Freidenfelds pochodzi z Lipawy, gdzie przyszedł na świat 15 kwietnia 2000 roku. W miejscowym klubie stawiał pierwsze hokejowe kroki, aby w sezonie 2016/17 trafić na rok do grającego m.in. w rosyjskich ligach młodzieżowych SK Ryga. Następnie wrócił do HK Lipawa, w którego barwach jako 17-latek zadebiutował w łotewskiej ekstraklasie.

W sezonie 2019/20 trafił do fińskiego III-ligowca FPS Forssa, ale grał głównie na wypożyczeniu w lidze młodzieżowej. Następnie wrócił do Lipawy i tu w macierzystym klubie zanotował znakomity bilans 37 pkt. w 36 meczach, który skłonił selekcjonera kadry narodowej do powołania go na turniej Deutschland Cup.

Po udanym sezonie w Lipawie skorzystał z oferty austriackiego EC Kitzbühel. W słynnej z narciarstwa miejscowości grał przede wszystkim w austriacko-włosko-słoweńskiej Alpejskiej Hokejowej Lidze, strzelając w 36 meczach 15 goli i asystując przy kolejnych dwunastu.

Witamy w Jastrzębiu, Raivo! Życzymy samych sukcesów, zdrowia oraz równie znakomitej skuteczności, jak w Alpach!

Fot. lhf.lv

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ