Tervetuloa Markus!

 
2022-06-23

Z radością informujemy, że klub pozyskał kolejnego zawodnika. Tym razem do drużyny trenera Roberta Kalabera dołącza napastnik z kraju aktualnych mistrzów olimpijskich i świata. Roczną umowę z klubem podpisał Markus Korkiakoski, który większość seniorskiej kariery spędził w klubach grających na zapleczu fińskiej i czeskiej ekstraligi. Tervetuloa Markus!

Nasz nowy zawodnik urodził się 4 marca 1992 r. w miejscowości Yli-li, która obecnie znajduje się w granicach administracyjnych miasta Oulu. Gry w hokeja uczył się w miejscowych klubach, skąd trafił do Kärpät Oulun. Przeszedł przez juniorskie drużyny tego utytułowanego klubu. Po osiągnięciu wieku seniora z powodzeniem radził sobie w klubach zaplecza finskiej elity (129 punktów w 221 meczach). Nigdy jednak nie zagrał w najwyższej klasie rozgrywkowej swojej ojczyzny.

W trakcie sezonu 2017/18 opuścił Finlandię i przeniósł się do Francji. Od tego momentu kontynuuje zagraniczną karierę. Ostatnie cztery lata reprezentował kluby czeskiej Chance Ligi, gdzie zanotował znakomity bilans 198 punktów w 204 meczach. Przez trzy sezony z rzędu dzierżył miano najlepiej punktującego zagranicznego graczem rozgrywek. Ma za sobą debiut w Tipsport ekstralidze.

Witamy w Jastrzębiu, Markus! Życzymy samych sukcesów, zdrowia oraz równie znakomitej skuteczności, jak w Czechach!

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ