SMS, czyli Szkoła, Mistrz, Sukces!

 
2022-07-08

Wakacje to znakomity czas podsumowań nie tylko hokejowych, ale i... oświatowych. W związku z tym miło nam poinformować, iż pierwszy rok współpracy JKH GKS Jastrzębie i Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego to jeden wielki sukces! - Ścisła współpraca z ZSMS i utworzenie klasy hokejowej zdało egzamin. Tymczasem jesteśmy już po naborze do pierwszej klasy liceum, gdzie mamy dziesięciu wychowanków i trzech zawodników "z zewnątrz" - podkreśla trener Mariusz Bernacki.

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie, będący zarazem uczniami Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego przy ul. Piastów, rozegrali w minionym sezonie w sumie osiemdziesiąt spotkań, w tym aż trzydzieści trzy z ekipami z zagranicy. Zawodnicy walczyli w regionalnych i krajowych rozgrywkach juniorów młodszych i młodzików, a także w Karpackiej Młodzieżowej Hokejowej Lidze.

- Zdobyliśmy wiele bardzo cennego doświadczenia. Będąc najmłodszą ekipą w juniorach młodszych zdołaliśmy napsuć krwi przeciwnikom. Odnieśliśmy jedno zwycięstwo, natomiast w trzech z pięciu przegranych spotkań podnieśliśmy jednobramkowe porażki. Później okazało się, że nasi rywale z grupy zdobyli srebro i brąz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - wylicza trener Mariusz Bernacki.

W rozgrywkach młodzików, jak już zresztą z dumą informowaliśmy, JKH GKS Jastrzębie nie miał sobie równych. Nasi zawodnicy zdobyli mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej, a następnie podkreślili znakomity sezon triumfem w Karpackiej Młodzieżowej Hokejowej Lidze. Kto pamięta wspaniałe decydujące spotkanie z Żalgirisem Kowno, temu zapewne do dziś towarzyszą tamte niezwykłe emocje.

Dodajmy, że dodatkową nagrodą za udany sezon była możliwość treningów z pierwszą drużyną JKH GKS Jastrzębie. Pod wodzą trenera Roberta Kalabera udział w przygotowaniach seniorów wzięło trzech hokeistów z mistrzowskiej drużyny młodzików.

To już jednak znakomita, ale jednak przeszłość. Czas wyznaczyć kolejne cele. Mariusz Bernacki nie ukrywa, że wakacje dla naszych młodych hokeistów zakończą się już pod koniec lipca. - Po przerwie, w ostatnim tygodniu lipca, spotkamy się na lodzie, jednak w tym okresie nie zabraknie także zajęć ogólnorozwojowych. Mamy już zaplanowane trzy mecze towarzyskie z czeskimi klubami i rozegramy także turniej w ramach Ligi Karpackiej - informuje szkoleniowiec.

W sezonie 2022/23 nasza młodzież wystąpi w rozgrywkach I Ligi (czyli Młodzieżowej Hokej Ligi), która będzie pełnić także funkcję eliminacji do mistrzostw Polski juniorów. Jastrzębian nie zabraknie też w regionalnych i ogólnopolskich zmaganiach juniorów młodszych i młodzików, jak również w Karpackiej Młodzieżowej Hokejowej Lidze.

tel./fax 32 476 16 50
aleja Jana Pawła II 6a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Formularz kontakowy

 
 
 


 

Administratorem danych jest Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, ul. Leśna 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

NASTĘPNY MECZ